Регион: Литва
Език: Български
Промяна

Pajauta, Lizdeikos duktė. Ekskursija pėsčiomis po Kernavės šventvietes (10-11)

Nors Pajautos slėnio pavadinimas Kernavės piliakalnių papėdėje prigijo tik XX amžiuje,  šventviečių Kernavėje iš tiesų būta. Kunigaikštytės Pajautos pėdsakai šiandien tyrėjus veda tolyn į pietus nuo piliakalnių, kur plyti per pastaruosius metus aptikti senovės lietuvių kapai ir žaliuoja Gojaus miškas. Čia vietos gyventojai atmena šventųjų ąžuolų vietą ir rodo kelmus, kur kitados žmonės atėję  nusiimdavo kepures…

Profesorius Vykintas Vaitkevičius nuves į Daubuliais vadinamą slėnį ir prie Pajautos ąžuolo kelmo, primins kitados į Lietuvos metraštį įrašytas legendas ir ieškos atsakymo į klausimą iš kur kilo Kriveikiškio – dabar taip vadinamas rytinis Kernavės pakraštys – vardas. Be to, ekskursijos dalyviai aplankys Semeniškių pilkapių vietą ir Kernavėlės upelio senvagę, į kurią XIV a. buvo išberiami sudegintų mirusiųjų palaikai. 

Ekskursija prasidės 14 val. Kernavėje. Laukia apie 5 km atstumas pėsčiomis, pabaiga − 18 val. toje pačioje vietoje, kurioje pasivaikščiojimą ir pradėsime.

Vadovas archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius.

Bilieto kaina 15 eurų asmeniui (vaikams iki 12 m. bilietų pirkti nereikia).

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Местоположение (за онлайн събития - URL)