Регион: Литва
Език: Български
Промяна

Rudeniniai žolinėjimai su Giedriumi. Augalų pažinimo ekskursija (10-10)

Antrieji rudeniniai žolinėjimai vyks Rumšiškių miške. Lankysime medžiais apaugusias ganyklas su šimtamečiais ąžuolais, matysime Pažerojaus ežerą, kuriame gyvena legendinis žalčių karalius. Eisime per  „žalčio nugarą“ - Gastilionių kopagubrį, aplankysime Rumšiškių senąją pušį, apžiūrėsime Ropos kalną. Visur dairysimės naudingų augalų.

Ypatinga šios ekskursijos dalis ‒ praktinis užsiėmimas, kurio metu išmoksite paruošti ekskursijos metu surinktą pluoštinę žaliavą ir sužinosite, kaip nusivyti virvutę, nusiausti kilimėlį ar pasigaminti čiužinį iš švendrų ir nendrių šluotelių.  

Rudeniniai žolinėjimai atkreipia dėmesį į laukinius augalus ir jų turtus. Rudenį, nužydėjus pievoms čia susikaupia ištisas sėklų lobynas, žemėje glūdinčio augalų šaknys pasiruošia žiemoti ir sukaupia maisto medžiagas, o nurudę neišvaizdūs  stiebai gali tapti virvutėmis, siūlais ar augaliniais kilimėliais.

Sėklos ir šaknys teikia žmogui daug naudos.  Skėtinių augalų sėklos su žiedynais (morkos, barščiai, saliavai ir kt.) yra puikūs aromatiniai prieskoniai, o švendro burbuolė ar šerytės grūdai ‒ sotus laukinis maistas. Kai kurių laukinių augalų maistinės šaknys gali pakeisti įprastas daržoves:  dvimetė nakviša – tai tarsi laukinis burokas, varnalėša − bulvė, pelkinė notra − gumbinė saulėgrąža. O kur dar šaknų vaistinėlė − vaistinė taukė, rūgtis gyvatžolė, paprastoji kiaulpienė, miškinė sidabražolė, vaistinis valerijonas ir daugelis kitų puikių šakninių augalų!

Gamtininkas Giedrius Vaivilavičius, patyręs vedlys po gamtos pasaulį ir išgyvenimo mokymų vadovas, augalų pažinimo ekskursijos metu vedžios po laukinį Dievo daržą ir mokys atpažinti sėklas subrandinusius augalus, surasti vertingas šaknis ir pluoštinius stiebus.  

Ekskursijos  metu:

  • sužinosite, kokias sėklas, vaisius ir šaknis rinkti;
  • susipažinsite su maistinėmis, aromatinėmis, vaistinėmis augalų savybėmis;
  • ragausite ir uostysite maistui bei prieskoniams tinkamus laukinius augalus;
  • išmoksite atpažinti pluoštinius augalus ir sužinosite kokią naudą jie mums gali teikti šiandien.
  • praktinis užsiėmimas

​Ekskursijos pradžia ‒  10 val. Susitinkame Lietuvos liaudies buities muziejaus prieigose (vykti keliu, vedančiu prie Muziejaus ūkinių vartų, ir, neprivažiavus jų, stebėti, kur atsišakoja kelias į Rumšiškių mišką. Susitikimo vieta ‒ kryžkelėje; tikslią nuorodą rasite čia: https://goo.gl/maps/LCAFAA13Vf8oLXd97

Vykstantys visuomeniniu transportu iš Kauno ar Vilniaus turėtų išlipti Rumšiškių stotelėje.  

Ekskursijos trukmė – apie 7 val., atstumas pėsčiomis ‒ apie 5 km.

Patariame avėti patogią avalynę ir dėvėti praktiškus drabužius. Renginys įvyks nepaisant oro sąlygų, todėl būkite pasirengę. Taip pat reikėtų pasiimti maišelių surinktiems augalams bei maisto pietums ir karštos arbatos (pietausime gamtoje).

Bilieto kaina − 25 eurai. Perkant bilietą dviem ar daugiau asmenų, vieno bilieto kaina ‒  20 eur. Vaikams iki 12 metų, atvykusiems su vyresniais šeimos nariais, bilietų pirkti nereikia.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

Местоположение (за онлайн събития - URL)