Region: Lithuania
Language: English
Change

Donkalnio žynio pasakojimas. Ekskursija automobiliais po Telšių kraštą (08-02)

Baigdami vasaros ekskursijų po Žemaitiją ciklą Vykinto keliai kviečia į išskirtinę kelionę Varnių ir Janapolės apylinkėse. Prie Biržulio ežero archeologai atrado ne tik daugelį senovės gyvenviečių su tūkstančiais akmens, titnago, gintaro, keramikos radinių, bet ir seniausius šiandien Lietuvoje žinomus kapinynus Spigino rage ir Donkalnyje. Dar daugiau, buvo nustatyta, kad 6377 metais prieš mūsų erą Donkalnyje buvo palaidotas 20–25 m. vyras su šventinės aprangos liekanomis – mirusiojo galvos, veido, kojų srityje surasti 57 briedžio, šerno ir tauro priekinių dantų kabučiai. Čia ir visą ekskursijos dieną pasakosime apie senovės medžiotojus, žvejus, rinkėjus, jų gyvenseną, mitybą, pasaulėžiūrą, taip pat šamanų dvasines keliones ir menamus akmens amžiaus epochos atgarsius šiuolaikinėse visuomenėse.

Lankysime šias vietas: seniausią Lietuvoje kapinyną – Spigino Ragą, Daktariškės senovės gyvenvietę, Didžiųjų Burbiškių piliakalnį, vadinamą Moteraičiu, vaizdingąjį Šaukštelio kaimo piliakalnį, vadinamą Sprūde, unikalų Donkalnio akmens amžiaus kapinyną, kuriame archeologai rado prieš daugiau kaip 8000 metų palaidoto žynio kapą; kelionės pabaigoje įkopsime į prie Stabinės kaimo esantį Pabiržulio Alkos kalną. 

Ekskursija prasidės 10 val. Varniuose (susitikimo vieta prie miestelio aikštės). Kelionės trukmė apie 7 val., atstumas – apie 30 km (maždaug 4 km atstumas pėsčiomis), pabaiga − Janapolėje.

Atkreipiame dėmesį ir prašome įvertinti tai, kad nuošaliai esantis Donkalnis yra sunkiai pasiekiamas,   teks apie 1 km eiti per krūmais apžėlusią šlapynę, o į Sprūdę reikia kopti aukštais ir vietomis gana stačiais laiptais.

Ekskursijos vadovai – archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius ir mitologė dr. Daiva Vaitkevičienė.

Kaina 50 eurų automobiliui, nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus.

Automobiliu keliaujant daugiau nei 5 keleiviams, imamas 10 eurų mokestis už kiekvieną papildomą asmenį (atsiskaitoma vietoje).

Automobilių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Event location