Region: Lithuania
Language: English
Change

Pažintinių paskaitų ciklas „Šiuolaikinio meno pradmenys“

Šiuolaikinio meno pradmenys: garsiausi kūrėjai, svarbiausi renginiai, kolekcionavimo principai 

Trys šiuolaikinio meno vakarai – tai įtakingiausių menininkų, reikšmingiausių įvykių, garsiausių parodų ir prestižinių meno mugių, o taip pat kolekcionavimo principų ir paslapčių pažinimui skirtas laikas.  Gide į šį daugeliui mūsų dar neatrastą, bet viliojantį pasaulį taps Šiuolaikinio meno centro Vilniuje kuratorė ir meno kritikė Neringa Bumblienė, baigusi šiuolaikinio meno kuratorystės studijas Vilniuje ir Prancūzijoje ir įgyvendinusi daugelį svarbių tarptautinių šiuolaikinio meno parodų. 

APIE CIKLĄ

Šiuolaikinis menas yra plati, su juo deramai nesusipažinusiam – gana klaidi, tačiau neabejotinai svarbi visos šiandien kuriamos pasaulinės kultūros dalis. Gražiausiose pasaulio vietose vykstančiomis parodomis, mugėmis ir kitais renginiais šiuolaikinis menas vilioja ir kviečia į save, žadėdamas vis naujų, žmogų iš esmės praturtinančių, keičiančių ir tikrą malonumą suteikiančių patirčių. 

Trys šiuolaikiniam menui skirti vakarai leis geriau suprasti, kas yra ir kas nėra šiuolaikinis menas, kaip jį atrasti ir pažinti bei kaip juo mėgautis. Paskaitų ciklo tikslas – meno pasaulį tik pradedančius atrasti entuziastus artimiau supažindinti su šiuolaikiniu menu, jo atsiradimo aplinkybėmis, svarbiausiomis figūromis ir įvykiais, taip pat reikšmingiausias pasaulyje ir Lietuvoje veikiančiais šiuolaikinio meno centrais, bienalėmis, trienalėmis, meno mugėmis ir galimybėmis jas aplankyti tiek gyvai, tiek virtualiai. Nemaža turinio dalis bus skirta įvairiems meno kolekcionavimo ir mecenatystės modeliams, o lektorė N. Bumblienė ne tik suteiks žinių nuo ko pradėti kolekcionavimą, bet ir išsamiai, su atidumu atsakys į visus naujokams ir net pažengusiems kylančius klausimus. 

Paskaitų ciklo formatas – trys online paskaitos (Zoom), po 2,5 val., spalio 19-21 vakarais, nuo 18:30 iki 21:00 val. 

Renginio formatas pritaikytas dirbantiems žmonėms, kurie dėl kursų neturės imti laisvadienių ir savo tobulėjimui tiesiog skirs kelis laisvus vakarus. 

TEMOS 

Spalio 19 d., pirmadienis 

Kas yra šiuolaikinis menas? Svarbiausios datos, bruožai, ryškiausi ir brangiausiai parduodami kūrėjai.

Paskaitos metu susipažinsime su šiuolaikiniu menu, pradėdami nuo jo ištakų XX a. antroje pusėje ir aptardami svarbiausius jo skiriamuosius bruožus. Apžvelgsime garsiausius menininkus, tarp kurių – už milijonus eurų savo darbus parduodantis Damien Hirst, gamtos stichijas atkuriantis Olafur Eliasson, skandalingasis Maurizio Catelan ir socialiai bei politiškai jautrus Michael Rakowitz, kurio kūryba jau šį rudenį bus pristatyta net keliose meno institucijose Vilniuje.

Spalio 20 d., antradienis 

Prestižinės pasaulyje ir Lietuvoje vykstančios šiuolaikinio meno parodos, mugės ir originalūs būdai jas aplankyti net COVID-19 pandemijos metu.

Vakaro metu kalbėsime apie garsiausius pasaulyje ir Lietuvoje veikiančius šiuolaikinio meno centrus ir muziejus, tarp kurių Centre Pompidou ir Palais de Tokyo Paryžiuje, Tate Modern Londone, prestižinės Venecijos ir San Paulo meno bienalės, kas penkerius metus Kaselyje organizuojama svarbiausia pasaulyje tituluojama paroda „Documenta“ bei prabangios meno mugės „Art Basel“, vykstančios Bazelyje, Honkonge ir Majamyje. Mūsų gyvenimo būdus kardinaliai keičiančios pandemijos kontekste, susipažinsime kaip patogiai ir net nemokamai jas aplankyti neišeinant iš namų.

Spalio 21 d., trečiadienis 

Kolekcionavimo pradžiamokslis: garsiausi kolekcininkai ir vertingi patarimai pradedantiesiems.

Susipažinsime su svarbiausiais kolekcininkais, tarp kurių prabangos prekių grupės „Kering“, valdančios tokius mados ženklus kaip „Gucci“ ar „Yves Saint Laurent“, įkūrėjas ir savininkas, net kelis muziejus Venecijoje įkūręs vienas svarbiausių pasaulyje meno kolekcininkų François Pinault. Taip pat pakalbėsime ir apie Lietuvoje MO muziejų įkūrusius Danguolę ir Viktorą Butkus bei vieną įdomiausių Vilniuje įsikūrusių tarptautinio meno kolekcijų „Lewben Art Foundation“. Nebandydami nieko pralenkti, bet ir nesileisdami būti užgožtais didelių vardų, pakalbėsime kaip ir nuo pradedama kolekcionuoti.

SVARBIOS DETALĖS:
Paskaitų datos: spalio 19, 20 ir 21 d. (trys vakarai iš eilės)
Laikas: 18:30-21:00 val. 
* Pertraukos bus daromos pagal pageidavimą ir bendrą susitarimą.
Formatas: online (ZOOM)

KAINOS IR SĄLYGOS:
Early bird bilieto kaina (3 paskaitos) iki spalio 12 d.: 109 eur
Standartinio bilieto kaina (3 paskaitos) po spalio 12 d.: 129 eur 

Pageidaujantiems pirkti išsimokėtinai, siūlome registracijos metu sumokėti 30 eurų dydžio avansą (garantuoja vietą grupėje), o likusią sumą prašysime į organizatorių sąskaitą pervesti iki kursų pradžios. Sumokėję šiuo būdu tiesiog apie tai informuokite, kad galėtume iškart rezervuoti vietą grupėje, taip pat nurodykite ir savo el. pašto adresą tolesnei komunikacijai. Perkant per Paysera sistemą atskirai mūsų informuoti nereikia. 

Rekvizitai mokėjimui pavedimu: 
VŠĮ „SUPRASTI MADĄ“
Reg. kodas 304933459
Atsisk. sąskaita LT057300010156658361
V. Grybo g. 34-111, LT-10318 Vilnius

Visiems mokėjimams išrašomos sąskaitos.
Mokėjimai nėra grąžinami ar perkeliami kitiems mokymams.

TURITE KLAUSIMŲ? 
Rašykite el. paštu arnoldas@suprastimada.lt.

PARTNERIAI
Nuolatiniai projekto draugai ir partneriai „Laboratoires Filorga“, „Soulz.lt“, Socialinių mokslų kolegija, „Brazzi Studios“. 

 

Plačiau apie visus naujojo sezono renginius skaitykite www.suprastimada.lt.

Iki pasimatymo mokykloje „Suprasti madą“!