Region: United States
Language: english
Change

Apuolė: kuršių ir Lietuvos istorijos pradžia. Ekskursija automobiliais po Skuodo kraštą (07-16)

Ar kada nors girdėjote, kad Šventaragio šventviečių Lietuvoje yra ne viena, ir visos jos rodo pirmųjų šalies valdovų siekį įtvirtinti politinę valdžią, mena jų išrinktuosius dievus? Ar žinote, kad Žemaitijos seniūnas Kęsgaila kartu užvaldė žymiąsias krašto šventvietes, o apkrikštyti žemaičiai, pasak padavimų, buvo apdovanoti raudonomis kepurėmis?

Kviečiame į ekskursiją, kurios kelias ves nuo Dubysos krantų, kur 1413 m. šventoji ugnis buvo užgesinta, iki Šatrijos. 1994 m. ant Šatrijos šventoji ugnis vėl buvo įkurta ir nebegęsta.

Ekskursijos dalyviai įveiks ir geografinį atstumą, ir beveik šešis istorijos šimtmečius: aplankys vietas, kurios mena senovės lietuvių ir žemaičių dievus, Žemaičių žemės krikštą, rodo šiuolaikinę šventviečių religinę ir kultūrinę reikšmę.

Ekskursiją pradėsime nuo Padubysio piliakalnio grožėdamiesi Dvarviečių Šventragės vaizdais, paskui aplankysim šią šventvietę gyvai. Vėliau kelias ves į Kražių Medžiokalnį – deivės Medeinos globoje esantį ąžuolyną, Girgždūtę su unikaliu Aklažeriu – aukštapelke ant vienos iš žymiausių Žemaitijos didkalvių. Kelionę baigsime ant Šatrijos ir šalia jos esančio Raudonkalnio, kur šiandien kūrenama šventoji ugnis.

Ekskursijos vadovai – archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius ir mitologė dr. Daiva Vaitkevičienė.

Susitiksime ir kelionę pradėsime 10 val. Padubysio piliakalnio papėdėje (Raseinių r.), o pabaigsime ant Šatrijos.

Ekskursijos trukmė apie 8 val., atstumas – apie 140 km.

Kaina 50 eurų automobiliui (nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus); esant automobilyje daugiau keleivių, imamas papildomas 10 eurų mokestis už 1 asmenį atsiskaitant vietoje. 

Jeigu norite keliauti kartu, bet neturite automobilio, parašykite el. paštu ir mes padėsime surasti Jums vietą kito keliautojo automobilyje.

SVARBU: registruotis reikia tik ekskursijos metu automobilį vairuosiančiam asmeniui.

Automobilių skaičius ribotas.

Kilus klausimams dėl lankomų vietų ir ekskursijos eigos kreiptis telefonu 8 698 27589 arba el. paštu vykintokeliai@gmail.com.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Event location