Gedimino kalno istorija: nuo seniausių laikų iki naujausių tyrinėjimų (03-23)

Visi žinome Vilniaus įkūrimo mitą, pasakojantį apie geležinį vilką, kurį susapnavęs Gediminas pastatė pilį ir čia įkūrė sostinę. Tačiau tik retas žino, kad vilkas staugė būsimos Kreivosios pilies vietoje, pranašaudamas šlovę miestui, išaugsiančiam ant Kalnų parko kalvų. Naujausi tyrinėjimai patvirtina, kad šiame kalvyne būta senojo miesto ir aukštos pilies, kuri krito per 1390 m. Vilniaus puolimą. Po šio puolimo Kreivoji pilis nebebuvo atstatyta, o miestas persikėlė ir  augo slėnyje, Vilnios žemupyje, prie mažųjų jos intakų ir šaltinių.

Kviečiame pasivaikščioti po seniausią sostinės dalį, suvokti Kreivosios pilies dydį ir mastą, sužinoti jos įkūrimo bei pražūties istoriją. Nuo Kreivojo kalno žvelgdami į Gedimino pilį, galėsite išgirsti, ką Gedimino laikų religijoje ir politikoje reiškė geležinio vilko mitas ir koks ryšys Kreivąjį miestą sieja su Šventaragio slėniu.

Apie Gedimino Vilnių pasakos archeologas prof. dr. Vykintas Vaitkevičius ir mitologė dr. Daiva Vaitkevičienė.

Ekskursiją pradėsime 14 val. Šventaragio slėnyje (prie Mindaugo paminklo), pabaigsime ant Stalo kalno 16 val.  

Pastaba. Vaikams iki 12 metų, atėjusiems su vyresniais šeimos nariais, bilietų pirkti nereikia.

Kilus klausimams dėl lankomų vietų ir ekskursijos eigos kreiptis telefonu 8 698 27589 arba el. paštu vykintokeliai@gmail.com.

Su ekskursijų pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

 

 

Event location