Region: United States
Language: english
Change

Šventų vandenų kelias. Ekskursija automobiliais po Varėnos ir Druskininkų kraštą

Norite patirti, kokie vandenys baltų kultūroje buvo laikomi šventais? Parvežti namo sveiko, gyvo, jauno, išmintį teikiančio vandens? Galbūt net išdrįste nusimaudyti ten, kur Griausmavaldis nugalėjo požemio viešpatį Veliną ir leido Merkio vandenims vėl srauniai tekėti į Nemuną.

Ekskursiją pradėsime Margionyse, aplankydami unikalų Bobos daržo šaltinį (čia pribuvėjos gaudo vaikelius!) ir sustodami prie Latežerio, apie kurį pasakojami nepaprasti padavimai. Miške prie Randamonių apsiprausime sveiku laikomo Kunigės šaltinio vandeniu ir suksime į Norulius, kur nepaprastas vanduo renkasi Laumių šulinėlyje (taip vadinama vandens sklidina milžiniško akmens įduba) ir Nikiparos šaltinyje. Kelionę baigsime Puvočiuose, ties Perkūno akmeniu, stūksančiu Merkyje.

Ekskursijos vadovai – archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius ir mitologė dr. Daiva Vaitkevičienė.

Susitiksime ir ekskursiją pradėsime 10 val. Marcinkonyse, o pabaigsime Puvočiuose.

Ekskursijos trukmė apie 8 val., atstumas – apie 70 km.

Kaina 50 eurų automobiliui (nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus); esant automobilyje daugiau keleivių, imamas papildomas 10 eurų mokestis už 1 asmenį atsiskaitant vietoje. 

Jeigu norite keliauti kartu, bet neturite automobilio, parašykite el. paštu ir mes padėsime surasti Jums vietą kito keliautojo automobilyje.

SVARBU: registruotis reikia tik ekskursijos metu automobilį vairuosiančiam asmeniui.

Automobilių skaičius ribotas.

Kilus klausimams dėl lankomų vietų ir ekskursijos eigos kreiptis telefonu 8 698 27589 arba el. paštu vykintokeliai@gmail.com.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Event location