Tautos atminties beieškant. Ekskursija automobiliais Kėdainių ir Panevėžio krašte

Kviečiame į ekskursiją su pasaulinio garso lietuvių mokslininko Algirdo Juliaus Greimo baltų mitologijai skirtų darbų rinktine rankose! Knyga „Tautos atminties beieškant“ atveria duris į platų, mūsų visų jausmus ir vaizduotę žadinantį mitologijos pasaulį, tad kiekvienas čia atras sau pažįstamo, suprantamo ir patrauklaus.

Ekskursijos pradžia – vaizdingame Šventybrastyje (Kėdainių r.), kur išliko unikalus kultūros paveldo vertybių židinys: Šventoji brasta per Nevėžį, šventvietės senoliai ąžuolai, akmenys su dubenimis. Pro Šventaragio religinę reformą menantį Barinės kapinyną toliau keliausime į Linų muziejų, kur klausysimės pasakojimų apie linų dievą Vaižgantą. Čia pat legendinis Čičinsko kalnas, vienas didžiausių Šiaurės Lietuvoje – Berčiūnų pilkapynas.

Ekskursijos pabaigoje – nuostabus Nauradų šventvietės prie Alkupio akmuo Mukolas ir Gačionių akmuo su dubeniu iš XV–XVI a. lietuvių namų šventovės.   

Ekskursijos vadovai – archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius ir mitologė dr. Daiva Vaitkevičienė.

Susitiksime ir kelionę pradėsime 10 val. Šventybrastyje, o baigsime Gačioniuose (Pakruojo r.).

Ekskursijos trukmė apie 8 val., atstumas – apie 100 km.

Kaina 50 eurų automobiliui (nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus); esant automobilyje daugiau keleivių, imamas papildomas 10 eurų mokestis už 1 asmenį atsiskaitant vietoje. 

Jeigu norite keliauti kartu, bet neturite automobilio, parašykite el. paštu ir mes padėsime surasti Jums vietą kito keliautojo automobilyje.

SVARBU: registruotis reikia tik ekskursijos metu automobilį vairuosiančiam asmeniui.

Automobilių skaičius ribotas.

Kilus klausimams dėl lankomų vietų ir ekskursijos eigos kreiptis telefonu 8 698 27589 arba el. paštu vykintokeliai@gmail.com.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Event location