Region: International
Language: English
Change

Spektaklis „Analizuojant žvėrį“

„Analizuojant žvėrį“

Kovo 4d. Vilniuje, kultūros “Kablyje”, pristatomas spektaklis “Analizuojant žvėrį”.


Kirsdami mišką darbininkai sutinka įvairių rūšių žvėris. Užmezgę kontaktą su jais, kartu panyra į bendrą patirtį, permastydami savo vertybes.


Kūrėjai: Paulius Markevičius, Barbora Šulniūtė

Šviesų dailininkas: Vaclovas Grinius

Aktoriai: Simonas Dovidauskas, Julija Šatkauskaitė, Vygandas Vadeiša, Marija Petravičiūtė, Povilas Adomaitis, Indrė Liutkevičiūtė-Storpirštienė, Martynas Vaidotas, Greta Grinevičiūtė, Rimvydas Ambrazevičius, Ieva Kaniušaitė, Petras Kuneika, Severina Špakovska, Aidas Barkauskas, Sigita Pikturnaitė, Pijus Ganusauskas, Gintė Preisaitė, Aurimas Bačinskas, Augustė Pociūtė, Denisas Kolomyckis, Digna Kulionytė, Mantas Stabačinskas, Justina Nemanytė, Dovydas Grajauskas, Eglė Valadkevičiūtė, Ignas Gužauskas, Goda Simonaitytė, Balys Ivanauskas, Saulius Baltrūnas.

 

 

 

Spektaklio bilietus rasite:  www.TolynGilyn.lt

 

Spektaklyje „Analizuojant žvėrį“ neveikia įprastos teatro taisyklės - žiūrovas patalpinamas erdvėje, kurią gaubia elektroninės muzikos garsai, šviesų atspalviai, rūkas ir jame išnyrantys veikėjai.

" Pasakoti spektaklio mintį rinkomės ne įprastą žodinį istorijos pasakojimo būdą, darome tai įvaizdžiais, asociacijomis, pojūčiais", - sako kūrėjai.

„Analizuojant žvėrį“- naujausias dviejų menininkų, Pauliaus Markevičiaus ir Barboros Šulniūtės, kūrinys. Kūrėjus domina Antropoceno era - terminas, skirtas apibrėžti naują Žemės geologinę erą – mūsų gyvenamą laikotarpį. Juo siūloma apibendrinti žmonių veiklos poveikį Žemės paviršiui, klimatui ir aplinkai, esamų rūšių išnykimui.

P. Markevičius: “Spektaklį kūrėme keliaudami aplink Lietuvą. Ten matėme daug miško kirtaviečių. Pirmoji mintis: kur eis visi žvėrys? Nusprendėme apie tai kalbėti spektaklyje - pasikviesti visus žvėris ir pasikalbėti su jais. Kaip jie jaučiasi, kai atvažiuojame, susikrauname mišką, išvažiuojame. 

Kai šiandien stebime, kas vyksta įvairiose pasaulio vietose, įvykiai, kuriuos vadiname stichinėmis nelaimėmis, turime suvokti, jog tai mūsų - žmonių veiklų padariniai. Tai sunki tema, ją greitai galima nuslįsti į kaltų ir atsakingų ieškojimą, situacijos, ar atmosferos vaizdavimą ir kūrimą tamsiomis, dramatiškomis spalvomis. Tikime, jog kelias iš tokios situacijos yra, dėl to norėjome į tai pasižiūrėti be tirštinimo, problemos ryškinimo. Priešingai, norėjome kurti jaukią, tačiau paslaptingą erdvę, kurioje galėtų įvykti žiūrovo ir spektaklio veikėjo kontaktas, dialogas, ieškant ir atrandant - kur tas kelias yra.”


Spektaklis tai žmonių susitikimas. Šiuo susitikimu kviečiame apmąstyti ir panirti į bendrą patirtį nagrinėjant šiandieninį pasaulį.


Apie kūrėjus:

http://www.lfc.lt/lt/Page=ArticleList&ID=15834&Y=0

http://www.menufaktura.lt/?m=55337&s=67751

https://www.thisispaulius.com

 

Kviečiamos visos gyvūnų rūšys! Tankiausio miško giliausioj migloje.  

Ateik - labiausiai nenuspėjamas žvėrie

Įsiklausyk - urbanistinėj giesmėj

Nurimk - atsibudęs paslapty

Eime - kelialapis čia:

www.TolynGilyn.lt

2020 03 04 /  19:00 / Kablys+ Kultūra / Kauno g. 5, Vilnius / Bilietai: www. TolynGilyn.lt

Event location