Region: International
Language: English
Change

BIO-EMULIACIJA IŠSAMIAI – NUO TIESIOGINIŲ IKI NETIESIOGINIŲ RESTAURACIJŲ. LEKT. JAVIER TAPIA GUADIX

Tai vienos (teoriniai) arba dviejų (teoriniai ir praktiniai) dienų kursai - išsamus bio-emuliacijos vadovas: nuo tiesioginių iki netiesioginių restauracijų bei bio-emuliacijos principai tiesioginėse kompozintinėse restauracijose. 

Praktinėje dalyje vietų kiekis ribotas (tik 16 vietų).

Gyd. Javier Tapia-Guadix yra tarptautinis lektorius, prieš dešimtmetį kartu su Panaghiotis Bazos ir Gianfranco Politano įkuręs Bio-emuliacijos grupę, savo karjeroje skaitęs paskaitas, vedęs praktinius kursus daugiau nei 300 kartų. Šįkart savo žiniomis dalinsis Vilniuje.

 

2021 m. rugsėjo 10 d. Teoriniai kursai.

Nuo pavienės restauracijos iki visos burnos reabilitacijos, biomimetinis požiūris į odontologiją kelia iššūkius odontologinėms medžiagoms ir gydytojams odontologams. Labai svarbi tampa biomechanika – restauracinių medžiagų ir likusių danties audinių galimybės bei adhezinis protokolas. Todėl tiesioginių ir netiesioginių restauracijų indikacijos tampa dilema. Šie iššūkiai lengviau sprendžiami gydymo taktikas grindžiant moksliniais tyrimais ir racionalia klinikine praktika. 

Norint parinkti restauracijų spalvas yra svarbu suprasti kaip šviesa reaguoja su danties struktūromis bei išmanyti histo-anatominę struktūrą. Danties struktūros sukuria optinį mediumą šviesai, kai ji keliauja pro emalį, emalio-dentino jungtį ir dentiną. Kadangi audiniai nuolat keičiasi, tai šviesos kelias kinta taip pat. Bio-emuliacinis požiūris (kaip aprašyta struktūrinėj analizėj bei vizualinėj sintezėj) apibrėžia naują požiūrį atstant danties struktūrą. Penta-laminarinė technika pristato pagrindinį šios filosofijos įgyvendinimą: analizuojant senėjimo procesus sukuriama dinaminė spalvos koncepcija, kuri prisitaiko prie gamtos. Visgi tai yra labai sudėtinga technika, kurią galima supaprastinti suprantant pagrindinius bio-emuliacijos procesus. Pasirenkant nuo bi-laminarinės iki penta-laminarinės technikos galime optimizuoti kasdienį darbą pateisinant pacientų lūkesčius.

Kompozito ar keramikos restauracijų spalvos parinkimas yra labai svarbus protezuojančio ar plombuojančio odontologo darbe. Bio-emuliacinis požiūris suteikia priemones ir įgūdžius dramatiškai pagerinti spalvos parinkimo procesą, naudojant custom_eyes ar eLab protokolą. 

Galų gale, gydymo sėkmė tiesiogiai koreliuoja su komandiniu gydytojo ir dantų techniko darbo bei komunikacijos su pacientu. 

Programa:

9:00 - 11:00 Paskaita - Bio-emuliacija odontologijoje: spalva ir optinės savybės.

11:00 - 11:30 Kavos pertrauka

11:30 - 13:00 Paskaita - tiesioginės restauracijos: nuo spalvos parinkimo iki poliravimo.

13:00 - 14:00 Pietūs

14:00 - 15:30 Paskaita - netiesioginės restauracijos. E-lab protokolas spalvos parinkimui.

15:30 - 16:00 kavos pertrauka

16:00 - 17:30 Paskaita - Adhezinės odontologijos principai: izoliacija, preparacija, adhezija.

17:30 - 18:00 Klausimai ir atsakymai

Kalba: anglų. 

 

2021 m. rugsėjo 11 d. Praktiniai kursai 

Pirmąją dieną įgytų žinių įprasminimas praktiškai atstatant dantis: penta-laminarine metodika priekinį ir tri-laminarine metodika krūminį dantį. Šių praktinių kursų tikslas yra atkurti priekinį jauno ir senyvo žmogaus dantį naudojant histo-anatominį požiūrį taip pat supaprastinti galinių dantų restauracijas, kad jos taptų paprastos, praktiškos ir laiką taupančios kasdieniame odontologo darbe.

 

Programa:

9:00 - 12:00 Jauno paciento IV klasės priekinio danties defekto sluoksniavimas. Demonstracija ir dalyvių praktinis darbas.

12:00 - 13:00 Pietūs 

13:00 - 15:00 Senyvo paciento IV klasės priekinio danties defekto sluoksniavimas. Demonstracija ir dalyvių praktinis darbas.

15:00 - 15:30 Kavos pertrauka

15:30 - 17:30 I klasės galinio danties sluoksniavimas. Demonstracija ir dalyvių praktinis darbas.

17:30 - 18:00 Klausimai ir atsakymai.

Kalba: anglų.

 

Galima rinktis ir dviejų dienų paketą: teorinę ir praktinę dalis (anglų kalba) (tik 16 vietų). 

 

Teorinio kurso (vienos dienos) kaina: 350 eur.

Su BAED metine naryste: 300 eur.

Studentams (bilietas galios renginio dieną pateikus galiojantį vientisųjų odontologijos studijų pažymėjimą) 200 eur.

Doktorantams ir rezidentam (bilietas galios renginio dieną pateikus galiojantį studento (doktorantūros)) pažymėjimą 250 eur.

 

Teorinio ir praktinio (dviejų dienų) kaina: 890 eur.

Su BAED metine naryste: 800 eur.

Praktiniam kursui papildomos nuolaidos netaikomos.

Kursai registruojami SAM. Išduodami atitinkamai 9 arba 18 tobulinimosi valandų sertifikatai.

Event location