Region: International
Language: English
Change

Ekskursija "Naujamiestis. Per Pohulianką link žvaigždžių"

Naujamiestis – rajonas, išsiplėtęs už miesto sienos. Išėjęs iš siaurų senamiesčio gatvelių ir žemų namų, ir savo plačiomis gatvėmis bei aukštais pastatais sakyte sakąs: aš – naujos kartos miesto dalis. Ir iš tiesų – šiame rajone išdygo pirmasis mieste daugiaaukštis, čia driekėsi vienos pirmųjų miesto transporto linijos, čia virė aktyvus kultūrinis ir prekybinis gyvenimas. Čia kūrėsi pirkliai ir architektai, žygiavo kariai, bėgiojo būsima literatūros žvaigždė... Dėl dominavimo mieste čia rungėsi dveji maldos namai, o kapinių rimtį pakeitė šventinis šurmulys. Šiame rajone praeities reliktai darniai įsilieja į šiuolaikinio miesto šurmulį, čia vienos iš triukšmingiausių miesto gatvių skubą keičia beveik kaimiška rimtis.

Ateikite pasivaikščioti po „Didžiąją Pohulianką“ -J. Basanavičiaus gatvę ir jos apylinkes – kartu atversime įdomius ir netikėtus šio rajono istorijos puslapius.

Ekskursijos pradžia: Trakų g. 2/ Pylimo g., prie skulptūros „Miesto vartų sargybinis“. Pabaiga – Vytenio g.

Ekskursijos trukmė – iki 2,5 val.

Ekskursijos kaina – 8 EUR. Moksleiviams, studentams ir senjorams – 4 EUR. Vaikams iki 7 m. nemokamai. Pinigai už bilietus negrąžinami, bet juos galite perleisti savo draugams :)

Jei kiltų klausimų, rašykite el. paštu: gide.neringa@gmail.com, arba  skambinkite telefonu: 8-682-18643

SVARBU!! Prieš ekskursiją pasitikrinkite elektronniu paštu atsiųstą informaciją, ar ekskursija tikrai įvyks!

 

Event location