Region: International
Language: English
Change

Ekskursija po senamiestį „Unikali unija“ Ukrainai paremti

Balandžio 20 d., šeštadienį, 12 val. kviečiame į ekskursiją Vilniaus senamiestyje! Susipažinsime su unijos fenomenu ir mieste išlikusiais unitų pėdsakais. 

Brastos bažnytinė unija, sudaryta Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI a. pab., – istorinis įvykis, ne tik pakeitęs Vilniaus veidą, bet ir sujungęs bizantiškąją bei lotyniškąją bažnytines tradicijas, Rytus ir Vakarus, dvi konfesijas ir dvi tautas.
Išgirsite pasakojimą apie unikalią konfesiją – graikų apeigų katalikus (unitus), aplankysite Švč. Trejybės graikų apeigų bažnyčią, sužinosite, kodėl šiandien tai itin svarbi bendruomenės susibūrimo vieta, kas saugoma jos požemiuose. Istorinėse vienuolių bazilijonų valdose kalbėsime apie lietuviams ir ukrainiečiams bendrą šventąjį, gyvenusį ir dirbusį Vilniuje – šv. Juozapatą Kuncevičių, keliaudami buvusio rusėnų miesto takais – apie Bažnyčią, valdžią, verslą, knygas bei nepriklausomybę, prisiminsime ir tokias istorines asmenybes kaip grafas Konstantinas Ostrogiškis ar Tarasas Ševčenka, sujungusias Lietuvą su Ukraina. Taip pat sužinosite, kodėl priešais Aušros Vartų Madonos paveikslą kepurę nukelia ne tik katalikai, bet ir stačiatikiai.

Susitikimo vieta – prie Aušros vartų, iš Aušros Vartų g. pusės. Trukmė – iki 2 val.
Būtina išankstinė registracija tel. +37060012080, el. paštu katedrospozemiai@bpmuziejus.lt.
Bilietas į ekskursiją – auka Ukrainai paremti (mokama vietoje grynais). Visos surinktos lėšos bus pervestos Blue / Yellow organizacijai.  

Renginys yra Šv. Juozapato metų programos dalis. Projekto rėmėjas LR Kultūros ministerija. Muziejaus veiklą finansuoja: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos: tel. +37060012080, el. paštu katedrospozemiai@bpmuziejus.lt.

Nuotraukoje: Švč. Trejybės graikų apeigų bažnyčia. Bažnytinio paveldo muziejaus archyvas. 

The event organiser takes responsibility for the quality of the event. The organiser will make a decision regarding the refund if the event does not take place or is postponed. For more detailed information on circumstances and refunds, please refer to the Event-Related Circumstances

Event location