Kaip ugdyti vaiko kūrybiškumą ir vidinę motyvaciją?
Kaip padėti vaikui atrasti motyvaciją įvairioms veikloms ir koks suaugusiųjų elgesys griauna vaikų kūrybiškumą, norą imtis naujų veiklų ir kuria nesėkmės baimę.
Skatindami ir ragindami savo vaikus nuveikti kažką įdomaus ir naudingo dažnai susiduriame su visiškai priešinga reakcija nei tikimės ar norėtume: nenoras, priešiškumas, isterija. Tada kyla barniai, ginčai ir vaiko ašaros, bei tėvų nerimas ir spėliojimas, kodėl vaikas nenori imtis nieko naujo, nenori tvarkytis, daryti užduočių ar tiesiog įdomiau pažaisti ir sugalvoti kažką, o ne sėdėti kiaurą vakarą su žaidimais telefone. Priežasčių, kodėl taip vyksta gali būti įvairių, nuo elementaraus vaiko tingėjimo tuo momentu, iki kur kas gilesnių – nepasitikėjimo savo jėgomis, nesėkmės baimės, abejingumo, blogos bendros emocinės savijautos.
Nuo to, kiek vaikas turės vidinės motyvacijos atlikti įvairias veiklas (ugdymas, užklasinė veikla, namų ruoša), stipriausiai priklauso tos veiklos sėkmingumas ilgalaikėje perspektyvoje bei bendra vaiko emocinė savijauta, santykis su daroma veikla bei su suaugusiais žmonėmis.
Turbūt ir mes patys galime įsivaizduoti, kaip sunkiai jaučiamės, jei ilgą laiką atliekame darbus, veiklas, ,,per jėgą‘‘. Visgi, natūralu, jog ne visada gyvenime galime daryti tik tai, kas mums labai smagu ir tik puikiausiai klojasi be įdėtų pastangų. Tačiau atradę mus tinkančią ir suprantamą prasmę, motyvaciją jaučiamės geriau bei sėkmingiau atliekame reikiamas veiklas.
Daugeliui vaikų tai bus itin svarbu po vasaros grįžtant į įprastas ugdymo įstaigų veiklas, būrelius, namų darbų ruošą ir pan.
Tad tikime, jog šiame seminare tėvai ir pedagogai gaus naudingų žinių ir galimybę pasitreniruoti įgūdžius, kurie padės auginant labiau motyvuotą ir laimingesnį vaiką.
Apie ką visa tai?
Kalbėsime apie tai, koks suaugusiųjų elgesys labiausiai griauna vaiko motyvaciją, kaip sąmoningai stebėti savo elgesį bei atpažinti, kaip jis veikia vaiko motyvaciją.
Lektorė pateiks išsamias, ilgalaike praktika ir mokslu pagrįstas žinias apie tai, koks suaugusiųjų elgesys didina ir įtvirtina vidinę vaiko motyvaciją.
Atliksime praktines užduotis, kurių metu dalyviai geriau įsijaus vaiko situaciją, praktiškai pritaikys gautas žinias, pasitreniruos naujus įgūdžius. Bus pokalbių su vaiku pavyzdžių modeliavimas.
Mokymų turinys apima daug vaiko psichologijos žinių, kurios yra susistemintos ir pateiktos tėvams suprantamu būdu.
Mokymų metu tėvai gaus teorinių ir praktinių žinių balansą, konkrečių įrankių, kaip padėti vaikui auginti motyvaciją, kaip suaugusiems elgtis sudėtingesnėse situacijose.
Šiame seminare:
- Kodėl vaikai neturi motyvacijos?
- Kaip atsiranda nesėkmės baimė ir kaip elgtis su ja susidūrus.
- Veiksmai padedantys auginti motyvuotą vaiką.
- Metodai, kurie padeda vaiką lengviau išjudinti iš abejingumo taško.
Kam skiriama?
Tėvams, auginantiems ikimokyklinio amžiaus vaikus. Naudingų žinių ras ir pradinukų tėvai. Pedagogams, vaiko pagalbos specialistams, dirbantiems su šio amžiaus vaikais.