Region: International
Language: English
Change

Nuotoliniai seminarai „Kaip lengviau bendrauti su paaugliu?“

„Brendimo laikotarpiu mūsų vaikams reikia iš mūsų tik vieno dalyko: žinoti, kad pasaulyje yra bent vienas arba du žmonės, tikrai tikintys, kad esu geras“ (Jesper Juul. „Paaugliai: kai auklėjimas nebepadeda“)

Paauglystė - vienas iš mūsų gyvenimo laikotarpių, turintis savo ypatumus, poreikius, iššūkius ir uždavinius.

Vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduriame mes, suaugusieji - kaip bendrauti, kaip palaikyti ryšį su paaugliu? Kuris jau nebėra daugiau ar mažiau klusnus vaikas, tačiau dar ir ne suaugęs, gebantis prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir pasekmes, žmogus. Tad kaip bendrauti, kaip megzti tarpusavio ryšius, kurie, kas benutiktų paauglio gyvenime, tvirtai mus laikytų susietus ir padėtų rasti geriausius sprendimus?

Metaforinės asociatyvinės kortelės - nedidelio dydžio paveiksliukai, neturintys jokios išankstinės reikšmės ar interpretacijos - yra puikus ir labai praktiškas „įrankis“, galintis padėti megzti ir palaikyti tarpusavio ryšius. Kortelės yra skirtos kiekvienam, besidominčiam ir siekiančiam giliau pažinti save ar kitą žmogų. Simbolių bei metaforų pagalba galime pažiūrėti, kur slypi mūsų problema ir kokie yra jos galimi sprendimo būdai. Šių kortelių dėka taip pat galime rasti savo vidinius resursus, reikalingus probleminių situacijų įveikai.

Metaforinės asociatyvinės kortelės gali tapti tiltu, jungiančiu mūsų, suaugusiųjų, ir paauglių pasaulius. O turėdami mus tvirtai siejančius tiltus mes visada galime rasti net ir sudėtingiausių problemų sprendimus. Ir perduoti mūsų paaugliams žinutę, jog jie mums rūpi.

Kviečiame Jus į nuotolinį 2 teorinių - praktinių seminarų ciklą, kuriame galėsite:

  • susipažinti su metaforinėmis asociatyvinėmis OH kortelėmis  - kas tai yra? Atsiradimo istorija, pagrindinės idėjos;
  • susipažinti su metaforinių asociatyvinių OH kortelių etiketu;
  • sužinoti pagrindinius paauglystės poreikius ir iššūkius;
  • praktiškai išbandyti metaforines asociatyvines korteles, tyrinėjant kaip jaučiasi, mąsto ir elgiasi paaugliai.

SEMINARAS SKIRTAS:

  • mokytojams, socialiniams pedagogams, psichologams, psichoterapeutams ir dirbantiems su žmonėmis specialistams, norintiems praplėsti bei papildyti profesinių įrankių „dėžutę“;
  • tėvams, ieškantiems būdų, kaip būti ir bendrauti su paaugliais;
  • asmeniškai besidomintiems metaforinėmis asociatyvinėmis kortelėmis, naudojantiems ar norintiems išmokti jas naudoti savęs ir kitų žmonių pažinimui.

SEMINARĄ VEDA: asmeninio augimo ir tobulėjimo koučingo specialistė, metaforinių asociatyvinių kortelių praktikė Eglė Lisauskaitė.

Eglė apie tai: „Nors aš pati ir nedirbu su vaikais, tačiau būdama keturių vaikų mama, turiu labai daug vidinės patirties kaip būti šalia paauglio. Vieną paauglystę jau išgyvenau, dvi paauglystes patiriu šiuo metu, o viena dar laukia ateityje. 

Mano asmeninė patirtis sako: kas benutiktų paauglio gyvenime, svarbiausias dalykas yra tėvų ir paauglių tarpusavio ryšys. Glaudūs tarpusavio ryšiai padeda atlaikyti didesnius ar mažesnius paauglystės iššūkius ir perduoti pagrindinę žinutę paaugliui, jog ji ar jis yra mums svarbus, jog viskas su ja ar juo yra ir bus gerai ir kad mes, tėvai, tikime savo vaikais“.

KIEK? 60 eurų.

KADA? 2022 gegužės 24 ir 31 d., 16-19 val.

KUR? Zomm’e. Seminarai vyks „čia ir dabar“, t.y. nebus įrašomi.

REGISTRUOKITĖS https://bit.ly/3ymsSu3  

Registraciją baigiame gegužės 23 d. 18 val.

Į seminarus pakviesime užsiregistravusius iki gegužės 23 d. 18 val. ir sumokėjusius pinigus.

Jūsų registraciją patvirtinsiu bei prisijungimo nuorodą Zoom’e seminaro dieną atsiųsiu gavusi pilną apmokėjimą.

JEI REIKIA DAUGIAU INFO: Eglė  8 686 60092.

*makete panaudota metaforinė asociatyvinė kortelė iš OH rinkinio PERSONITA (dail. E. Raman ir M. Lukyanova). OH kortelių leidėjo internetinė svetainė https://oh-cards.com, daugiau apie metaforines asociatyvines korteles https://metaforineskorteles.lt/

The event organiser takes responsibility for the quality of the event. The organiser will make a decision regarding the refund if the event does not take place or is postponed. For more detailed information on circumstances and refunds, please refer to the Event-Related Circumstances