Pėsčiųjų žygis Sausio 13 atminti

Sausio 13-ąją kviečiu pažymėti išvakarėse pėsčiomis aplankant karščiausius tos nakties taškus: TV bokštą, LRT studiją ir LR Seimo rūmus. Pakeliui gausu žavingų miesto panoramų. Leisimės Karolinišių kraštovaizdžio draustinį išvagojusiomis raguvomis bei kalvų keteromis. Pažvelgsime į vaizdingąjį Vingio parką nuo Pilkakalnio atodangos. Vėliau, pasiekę Žvėryną, praeisime ir iš Neries išnirusią Bebrų salą. Pamatysime senovinį miesto riboženklį su Gedimino stulpais.

Startas – šalia Vilniaus Vasilijaus Kačialovo gimnazijos esančioje stovėjimo aikštelėje.
Finišas – LR Seimas.
Maršruto ilgis – apie 14–16 kilometrų.
Trukmė – apie 4 valandos.

Itin ekstremalių nusileidimų ar įkalnių nėra, bet žygis gana intensyvus. Visgi, baimintis nereikėtų. Būsime beveik mieste. Jei kam pasidarytų visko per daug, galima sėsti į viešąjį transportą šalia Litexpo parodų rūmų, Gerosios vilties stotelėje ar Žvėryne. Žodžiu, turėtų tikti visiems mėstantiems žygiuoti šiek tiek greičiau, nei pasivaikščiojimo tempu. Jei tik turite šiaurinio ėjimo lazdas, būtinai pasiimkite. Atolaidžio metu verta ant batų užsidėti ir „kates“ (dyglius).

Jei norite, galite kartu pasiimti ir savo keturkojus draugus, bet dėl bendro saugumo veskitės juos parištus pavadėliais.

Maršrutas nėra žiedinis, tačiau, jei ketinate automobilius palikti starto vietoje, aplankię Parlamentą ir perėję Pedagoginio tiltą lengvai pasieksite viešąjį transportą, kuris jus nuveš į žygio pradžią (Narbuto stotelė).

Event location