Region: International
Language: English
Change

Rudeniniai žolinėjimai su Giedriumi. Augalų pažinimo ekskursija (09-19)

Pirmieji rudeniniai žolinėjimai vyks Palemono pievose prie Kauno marių greta Vieškūnų piliakalnio. Niekada neartos, tik ganomos ir šienaujamos Palemono pievos pasižymi itin didele augalų įvairove. Dėl  drėgnų ir šaltiniuotų vietų čia susiformavo reta Lietuvoje pievų buveinė - melvenynai.  

Ypatinga šios ekskursijos dalis ‒ gamtininko pasakojimas apie didele rūšių įvairove pasižyminčias natūralias pievas ir praktinis mokymas kaip iš surinktų laukinių augalų sėklų ir šaknų sukurti tokią pievą prie savo namų. 

Rudeniniai žolinėjimai atkreipia dėmesį į laukinius augalus ir jų turtus. Rudenį, nužydėjus pievoms čia susikaupia ištisas sėklų lobynas, žemėje glūdinčio augalų šaknys pasiruošia žiemoti ir sukaupia maisto medžiagas, o nurudę neišvaizdūs  stiebai gali tapti virvutėmis, siūlais ar augaliniais kilimėliais.

Sėklos ir šaknys teikia žmogui daug naudos.  Skėtinių augalų sėklos su žiedynais (morkos, barščiai, saliavai ir kt.) yra puikūs aromatiniai prieskoniai, o švendro burbuolė ar šerytės grūdai ‒ sotus laukinis maistas. Kai kurių laukinių augalų maistinės šaknys gali pakeisti įprastas daržoves:  dvimetė nakviša – tai tarsi laukinis burokas, varnalėša − bulvė, pelkinė notra − gumbinė saulėgrąža. O kur dar šaknų vaistinėlė − vaistinė taukė, rūgtis gyvatžolė, paprastoji kiaulpienė, miškinė sidabražolė, vaistinis valerijonas ir daugelis kitų puikių šakninių augalų!

Gamtininkas Giedrius Vaivilavičius, patyręs vedlys po gamtos pasaulį ir išgyvenimo mokymų vadovas, augalų pažinimo ekskursijos metu vedžios po laukinį Dievo daržą ir mokys atpažinti sėklas subrandinusius augalus, surasti vertingas šaknis ir pluoštinius stiebus.  

Ekskursijos  metu:

  • sužinosite, kokias sėklas, vaisius ir šaknis rinkti;
  • susipažinsite su maistinėmis, aromatinėmis, vaistinėmis augalų savybėmis;
  • ragausite ir uostysite maistui bei prieskoniams tinkamus laukinius augalus;
  • išmoksite atpažinti pluoštinius augalus ir sužinosite kokią naudą jie mums gali teikti šiandien.
  • praktinis užsiėmimas

​Ekskursijos pradžia ‒  10 val. Marių gatvėje, aikštelėje prie Geležinkelio (Palemono) forto:  https://goo.gl/maps/DgArN14fU12rCyAg8

Vykstantys visuomeniniu transportu iš Kauno autobusų ir  geležinkelio stoties gali atvažiuoti 39 autobusu https://www.stops.lt/kaunas/#bus/39/a-b/959/map

Ekskursijos trukmė – apie 7 val., atstumas pėsčiomis ‒ apie 5 km.

Patariame avėti patogią avalynę ir dėvėti praktiškus drabužius. Renginys įvyks nepaisant oro sąlygų, todėl būkite pasirengę. Taip pat reikėtų pasiimti maišelių surinktiems augalams bei maisto pietums ir karštos arbatos (pietausime gamtoje).

Bilieto kaina − 25 eurai. Perkant bilietą dviem ar daugiau asmenų, vieno bilieto kaina ‒  20 eur. Vaikams iki 12 metų, atvykusiems su vyresniais šeimos nariais, bilietų pirkti nereikia.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia

Event location