Region: International
Language: English
Change

Valdovų rūmų istorijos: ekskursija suaugusiems

Kviečiame apsilankyti Valdovų rūmuose, kuriuose prieš kelis šimtus metų Lietuvos kunigaikščiai buvo surinkę įspūdingą knygų kolekciją, prabangių gobelenų, ginklų, šarvų, paveikslų rinkinius. Tokiais turtais stebėjosi net pats Šventojo sosto pasiuntinys Bernardinas Bondžiovanis. Prieš daugiau nei 400 metų išgyvenę „Aukso amžių“ prieš 200 metų deja, bet nušluoti nuo žemės paviršiaus.

Šiuo metu atkurtuose Valdovų rūmuose eksponuojama ir saugoma beveik 500 000 tūkstančių unikalių radinių. Ekskursijos metu pamatysime seniausią iki šiol Lietuvos teritorijoje rastą koklį su Vyčio atvaizdu, pagoniškų apeiginių lazdų, antrą pagal dydį Europoje koklinę krosnį, prabangias gyvenamąsias menes.

Sužinosime ką valgė, kaip rengėsi, prausėsi, gydėsi ir blusas gaudė rūmų gyventojai. Kam reikalingos slaptos durelės kunigaikščio krėsle, kuo vardu buvo mylimiausi Ž. Augusto medžiokliniai šunys ir kur rūsiuose restauratoriai paslėpė daugiau nei 1000 kilogramų cukraus.

✅  Interaktyvios ekskursijos pradžia: 14 val. prie Valdovų rūmų kasų. Jos yra pastato viduje, iš karto nusileidus laiptais.
✅  Kaina: 12 eurų dalyviui, vaikams iki 10 m. nemokamai. 

Labai prašome nevėluoti ir su savimi turėti spausdintą arba telefone išsaugotą bilieto kopiją. 

***

Primename, kad pasikeitus Jūsų planams, bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami. Tačiau visada išlieka galimybė padovanoti ar perleisti savo bilietą kitiems. 

📸 Informuojame, kad ekskursijos metu gali būti fotografuojama/filmuojama. Jeigu nepageidaujate būti matomi, iš anksto informuokite apie tai el.paštu labas@baltapeleda.lt. Jei to nepadarysite, laikysime, kad neprieštaraujate.

📷 📹 Taip pat filmuoti ir fotografuoti asmeninėms reikmėms turi teisę ir visi ekskursijų dalyviai, tačiau ši medžiaga be rašytinio ekskursijų organizatorių sutikimo negali būti naudojama ar platinama komerciniais tikslais.

Event location