Valsts: Starptautisks
Valoda: Latviešu
Mainīt

Ekskursija-žygis „Grigiškės. Iš fabriko gimęs miestelis“

Plečiame Vilniaus rajonų pažinimo žemėlapį – šį sykį raginame atrasti Grigiškes! Nužingsniuosime solidų atstumą (apie 12 km), todėl artėjančią kelionę galima traktuoti ir kaip žygį, ir kaip ekskursiją.

Kas laukia kelionės metu? Susitikę Grigiškių miesto centre apžiūrėsime šv. Dvasios koplyčią ir naujai pastatytą bažnyčią, kuri traukia kiekvieno atvykusio akis neįprasta forma: šešiakampiu planu, kūginiu šešiašlaičiu stogu ir aukštu bokšteliu. Taip pat pamatysime „užkonservuotą“ Grigo dvarą ir pirmųjų popieriaus fabriko darbininkų gyvenamųjų namų kvartalą. Kirtę Vokės upę patrauksime prie ilgiausio Lietuvoje akveduko, XX a. pradžioje laikyto technikos stebuklu, o šiandien įtraukto į techninio paveldo sąrašą. Toliau keliausime Naravų mišku palei Nerį, kuri yra gamtinis barjeras žmonėms susisiekti su šalia esančiu Užliedžių kaimu. Iki šiol žmonės visais metų laikais susisiekimui tarp dviejų skirtingose upės pusėse esančių kaimų naudojasi valtimis! Aplankysime įspūdingai ant Neries šlaito įsikūrusį Naravų kaimą. Toliau miške ieškosime konglomeratų ir kitų gamtos ženklų. Ir tai dar ne visi objektai, kuriuos aplankysime. Šiek tiek paliekame paslaptyje.

Susitinkame:

  • Rugsėjo 27 d. 11:00 val.

Susitikimo vieta: Grigiškių šv. Dvasios bažnyčia (Kovo 11-osios g. 36). Šalia yra „Šviesos“ viešojo transporto stotelė, į ją iš Vilniaus atvyksta 28, 29 ir 59 autobusai.

Maršruto ilgis: apie 12 km.

Trukmė: apie 4 val. (galimai šiek tiek ilgiau).

Bus galimybė užkąsti gamtoje, įsidėkite užkandžių ir arbatos.

Veda Rima Bačkienė.

-----

Norite daugiau sužinoti apie mūsų veiklą? Apsilankykite www.gatvesgyvos.lt!

-----

Bilietų grąžinimo taisyklės.

Pasākuma norises vieta