Valsts: Starptautisks
Valoda: Latviešu
Mainīt

Iš čia mes kylame į žvaigždes: ekskursija Vilniaus universiteto ansamblyje

Prieš 450 metų vienuoliai jėzuitai, atvykę į Vilnių ir apžiūrėję vyskupo jiems nupirktus rūmus, džiaugėsi: treti pagal grožį mieste! 13-kos kiemelių labirintas ansamblyje iš pradžių paklaidina kiekvieną, įžengusį ten pirmą kartą, bet greitai ima vertis šimtmečių senumo durys, kurių slenksčius mindė garsiausi Lietuvos mokslo, kultūros ir meno žmonės.

Už kokius nusižengimus studentai buvo siunčiami į karcerį? Kodėl gatvė, einanti šalia universiteto, kadaise būdavo grindžiama medinėmis  trinkelėmis? Kiek knygų iš garsiosios karaliaus Žygimanto Augusto bibliotekos, testamentu užrašytos universitetui, ją iš tiesų pasiekė? Kiek Jonų telpa šv. Jonų bažnyčioje? Kieno kapas, papuoštas gražiausiu sarkofagu, yra Filologijos fakultete? O kur dar observatorijos mūrus puošiantys zodiako ženklai, mitinis senovės lietuvių pasaulis žemaskliautėje Aisčių menėje, juodieji Vilniaus angelai ir amžinos fizikų meilės filologėms įrodymas – paminklas meilei.

Iš čia mes kylame į žvaigždes!

🕜 Ekskursijos trukmė – apie 2 val. 15 min.
➡ Ekskursijos pradžia ir pabaiga: prie centrinių Vilniaus universiteto vartų
Vaikams iki 10 metų (keliaujantiems su ekskursijoje dalyvaujančiais suaugusiais) - ekskursija nemokama.

Labai prašome nevėluoti ir su savimi turėti telefone išsaugotą bilieto kopiją. 

Ekskursija vyks bet kokiu oru. Dalis ekskursijos vyks patalpų viduje.

***

Primename, kad pasikeitus Jūsų planams, bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami. Tačiau visada išlieka galimybė padovanoti ar perleisti savo bilietą kitiems. 

📸 Informuojame, kad ekskursijos metu gali būti fotografuojama/filmuojama. Jeigu nepageidaujate būti matomi, iš anksto informuokite apie tai el.paštu                                  Jei to nepadarysite, laikysime, kad neprieštaraujate.

📷 📹 Taip pat filmuoti ir fotografuoti asmeninėms reikmėms turi teisę ir visi ekskursijų dalyviai, tačiau ši medžiaga be rašytinio ekskursijų organizatorių sutikimo negali būti naudojama ar platinama komerciniais tikslais.

Pasākuma norises vieta