Valsts: Starptautisks
Valoda: Latviešu
Mainīt

Kaip išreikšti PYKTĮ? Sunkių emocijų valdymas

Kaip išreikšti PYKTĮ? Sunkių emocijų valdymas

Gyd. psichoterapeutas dr. Julius Neverauskas ir gydytojas, KET praktikas, Adomas Bieliauskas

2021 birželio 14 d., pirmadienis

Seminaras vyks Zoom platformoje,  17-21 val.

Pyktis yra viena dažniausių ir daugiausiai problemų sukeliančių emocijų. Žmonės kenčia dėl netinkamai išreiškiamo pykčio pasekmių. Tai gali būti pykčio priepuoliai, dėl kurių žmonės dažniausiai gailisi. Pyktis gali būti besitęsiantis daug metų dėl seniai įvykusių įvykių ar pykstant ant žmonių, su kuriais jau negalime susitikti. Pyktis gali būti kaip kitų emocijų išraiška arba perkeltas iš kitur, kai pyktį vienam žmogui perkeliame kitam. Dažniausiai žmonės bando užslopinti pyktį, kuris vis tiek vienokiu ar kitokiu būdu pasirodo, kad ir kaip stengiamasi jį paslėpti. Užslopintas pyktis dažniausiai pasireiškia pasyvia agresija, kuri skatina atsitraukimą, nepadeda spręsti problemos ar patenkinti emocinius poreikius. Tai tik vargina žmogų, kelia įtampa, įvairius nemalonius kūno pojūčius, nuodija tarpasmeninius santykius. Pyktis turi daug spalvų – susierzinimas, dirglumas, įtampa, agresija, įtūžis, tad ne visada žmonės lengva atpažinti pyktį. Tuo labiau nelengva suprasti dėl ko jis kyla ir sunkiausia dalis – kaip tinkamai pyktį išreikšti? 

Seminare bus pateikiami konkretūs būdai, kaip galima efektyviai suvaldyti pykčio priepuolius. Pateikiami efektyvūs emocinio reguliavimo būdai ir įvairūs bendra įtampą ir dirglumą mažinantys būdai, kurie sumažina tikimybę disfunkciniam pykčio išsiveržimui. Bus mokoma atpažinti pyktį ir  atpažinti pasyvios agresijos apraiškas. Parodomi konkretūs žingsniai, kuriuos žengdamas žmogus galės konstruktyviai išreikšti pyktį – patenkinti savo emocinius poreikius, nubrėžti ribas, apsiginti nuo kitų žmonių pykčio ar pasyvios agresijos. 

Seminare bus nagrinėjamos temos: 

 • Užslopinamas pyktis ir pasyvi agresija.
 • Tinkamas, tvirtabūdiškas pykčio išsakymas, ribų nubrėžimas.
 • Pykčio priepuolių valdymas.
 • Emocijų reguliavimas.

Kam seminaras skirtas ir aktualus žmonėms kurie/kuriems:

 • patiria pykčio priepuolius,
 • per daug užslopina pyktį,
 • naudoja pasyvią agresiją,
 • vargsta dėl pykčio sukeliamų tarpasmeninų problemų,
 • sunku tvirtabūdiškai atpažinti ir išsakyti savo jausmus,
 • sunku nubrėžti ribas,
 • vargsta dėl ilgai besitęsiančio pykčio dėl seniai įvykusių įvykių,
 • dažnai susiduria su kitų žmonių pykčiu, agresija.

Seminaro metu bus pateikiami įrodymais pagrįsti kognityvinės ir elgesio terapijos pykčio valdymo, emocijų reguliavimo metodai. Kartu bus naudojamasi ir dėmesingo įsisąmoninimo (angl.: mindfulness) technikomis bei lektorių asmenine ir darbo su pykčio problemomis  patirtimi.

Seminaro kaina:

Iki birželio 7 d. dalyvavimo kaina – 39 eur, vėliau brangs – 59 eur.

Dieną ar dvi prieš renginį visiems užsiregistravusiems ir sumokėjusiems išsiųsime prisijungimo nuorodą. Labai prašome pasitikrinti SPAM folderius, kad kartais laiškas su nuorodą nebūtų nukeliavęs ten. Laiškas su nuoroda jums bus atsiųstas iš el.pašto: info@zmogausinstitutas.lt, jeigu laiško negausite, rašykite arba skambinkite tel. +370 610 31301.

Seminaro dalyviai po seminaro gaus lektorių pateiktą medžiagą bei seminaro vaizdo įrašą. Seminaras bus įrašytas ir jo dalyviai turės galimybę bet kada 6 mėnesius šiuo įrašu naudotis už jau sumokėtą kainą.

APIE SEMINARO LEKTORIUS

Julius Neverauskas yra medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečiai dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

Adomas Bieliauskas medicinos gydytojas, psichiatrijos rezidentas, studijuojantis ir praktikuojantis kognityvinę ir elgesio terapiją. 2012 – 2018 m. – baigtas medicinos magistras Vilniaus Universitete Medicinos fakultete. 

Nuo medicinos studijų pradžios domisi žmogaus psichikos sveikata, atliko praktikas Vilniaus m. Psichikos sveikatos centre, Santaros klinikose, teorines žinias gilino skaitydamas Freudą, Jungą, Adlerį, Frommą, Franklį, A.Miller, E.Laurinaitį, E.Milašiūną, I.Yalomą. Nuo 2017 m. –  Kognityvinės ir elgesio terapijos kursantas LSMU. Nuo 2018 m. psichiatrijos rezidentas VU.  Yra parašęs knygą apie pirmąsias savo patirtis pradėjus dirbti psichoterapeutu – “Kaip dėl to jaučiatės? Jaunojo psichoterapeuto patirtys”.