Valsts: Starptautisks
Valoda: latviešu
Mainīt

Laukinis trail Anykščių šilelis

Rugsėjo 21-ą dieną tyrinėjame A. Baranausko apdainuotą Anykščių šilelį, kur vyks aštuntasis Laukinis trail turo 2019 etapas! Jei tasai šilelis įkvėpė poemą parašyti, tai matyt ne veltui. Verta apžiūrėti! Šis bėgimas vyks jau ketvirtą kartą - tai vienas iš "laukinis trail" klasikai priskiriamų bėgimų.

​30, 14 ir 6 km trasos ves Šventosios pažintiniu taku, plačiais ir siaurais miško takais, laipteliais, tilteliais, samanomis ir kitokia miško paklote. Pralėksime didijį Puntuką, Medžių lajų taką (šalia jo), Šventosios vaizdingus krantus, atodangas, laukinius šlaitus (na kaip be jų ;)). Bėgsime netgi šalia uždraustos zonos - Būdragaidžio rezervato - tik žiūrėkit ten nuo trasos nenuklyskit! 
Reljefas bus visoks - pakilimo bus ir laipteliais ir šlaitais, bus plačių ir siaurų takų, o kai kur takų visai nebus :), bet bus ir lygių bei lengvų atkarpų, kur bus galima pailsėti, vaizdais pasigėrėti arba kaip tik paspausti. Trasose bus šiek tiek banguoto reljefo, bet jos nebus ypatingai sunkios. Tai vienas iš greitesnių etapų.
Tai bus bėgimas ratu, visų trasų startas ir finišas bus toje pačioje vietoje - vaizdingame Anykščių miesto paplūdimio aikštelėje prie Dainuvos slėnio.

Trumpa ir vidutinė trasos sausos, ilgoji irgi gali būti sausa, jei negailėsite laiko nusiauti batus du kartus ;)
Ilgosios trasos bėgikų laukia papildoma atrakcija - bridimas per Virintos upelį. O kad įspūdžių būtų daugiau, tai du kartus! Perbridus Virintą galima pasiekti daugiau Anykščių šilelio takų bei įspūdingai gražią Virintos atodangą. Virinta nėra gilus upelis, bet nėra ir siauras, peršokti jo tikrai nepavyks ;)
Svarbus momentas ilgosios trasos bėgikams dėl bridimo per Virintos upelį:  upelis dažniausiai būna perbrendamas, bet jei dėl gausaus lietaus upelis patvintų ir būtų sraunus ir gilus, tai dėl Jūsų pačių saugumo ilgoji trasa bus sutrumpinta iki 24km ir bridimo per upelį nebūtų.  Dažniau jinai būna perbrendama nei neperbrendama (tris kartus bridom, vieną - ne). Visgi galutinis sprendimas dėl upelio bridimo bus paskelbtas likus trims dienoms iki varžybų.

Visi dalyviai pasiekę finišą bus apdovanoti varžybų medaliais bei vaišinsis sultiniu bei sausainiais.

Registracija internetu vykdoma iki rugsėjo 19-tos dienos 24:00 valandos.

Registracijos kainos:

Laukinis trail - Anykščių šilelis 30 km:
Užsiregistravusiems iki rugsėjo 11-tos dienos 24:00 val. – 16 eur.
Užsiregistravusiems nuo rugsėjo 12 iki rugsėjo 19-tos dienos 24:00 val. – 19 eur.
Užsiregistravusiems  starto vietoje – 25 eur.

Laukinis trail - Anykščių šilelis 14 km:
Užsiregistravusiems iki rugsėjo 11-tos dienos 24:00 val. – 13 eur.
Užsiregistravusiems nuo rugsėjo 12 iki rugsėjo 19-tos dienos 24:00 val. – 16 eur.
Užsiregistravusiems  starto vietoje – 20 eur.

Laukinis trail - Anykščių šilelis 6 km:
Užsiregistravusiems iki rugsėjo 11-tos dienos 24:00 val. – 10 eur.
Užsiregistravusiems nuo rugsėjo 12 iki rugsėjo 19-tos dienos 24:00 val. – 13 eur.
Užsiregistravusiems  starto vietoje – 15 eur.

Pasākuma norises vieta