Valsts: Starptautisks
Valoda: latviešu
Mainīt

Žygis į Aukštumalos aukštapelkę

Nuženkite nuo Aukštumalos pažintinio tako (Šilutės raj.) ir susipažinkite su pelke iš arčiau. Siūlau leistis kartu į vienos dienos trukmės, 12-18 km ilgio žygį, įvekiant įvairias gamtines kliūtis,  šokinėjant per kanalus ir apeinant liūnus. Žygio metu sužinosite ir išmoksite atskirti, kur baigiasi apypelkio miškai, o kur prasideda aukštapelkės plynė, kokie požymiai liudija, kad pelkė yra gyvybinga, o kokie – kad ji nyksta. Sužinokite naujausias pelkėtyros mokslo tendencijas, pasigrožėkite pelkės ežerokšniais ir paragaukite jų vandens.
Atsižvelgiant į jautrų gamtinį kompleksą, dalyvių skaičius ribojamas.
Būtina turėti neperšlampančią avalynę (guminius batus) ir atsarginį rūbų komplektą. Taip pat pasirūpinkite užkandžiais ir gėrimais - pelkėje praleisim visą dieną! Neišdildomi įspūdžiai garantuojami!

Susitikimo vieta - Aukštumalos pažintinio tako pradžioje, koordinatės 332258, 6142369 (LKS), kelyje Nr. 4217 Šilutė-Kintai. http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#q=332258,6142369

Filmukas apie žygį čia. Kelias rudenį užliejamas ne kasmet, tad bridimas priklauso nuo prieš tai buvusių meteorologinių sąlygų - kritulių kiekio.

Iki susitikimų gamtoje!

 

Pasākuma norises vieta