Valsts: Starptautisks
Valoda: Latviešu
Mainīt

Seminaras "Išorinės procedūros Tibeto medicinoje. Lundug"

Jei anksčiau nieko negirdėjote apie Tibeto mediciną, tuomet rekomenduojama apsilankyti paskaita "Įvadas į Tibeto medicinos terminus ir sąvokas" 

https://tickets.paysera.com/lt-LT/event/paskaita-ivadas-i-tibeto-medicinos-terminus-ir-savokas

Lytėjimas – tai vienas iš pojūčių, kaip ir rega, klausa, skonis ir kt.

Filosofiniu požiūriu visi šie jutimo organai yra tarsi mūsų „durys“ į pasaulį, ir būtent jų pagalba mes pasaulį pažįstame geriau. 

 

Remdamiesi jausmais, mes jį matome, suvokiame ir taip suformuojame savo sąmonę bei Protą. Logiška manyti, kad ir gydyti galima, tam tikru būdu paveikiant būtent jutimo organus. Tibeto medicinoje yra aprašoma sąsaja tarp jutimo ir vidaus organų, kūno dalių, emocijų bei įvairių susirgimų. 

 

Dar įdomu ir tai, kad senoviniuose tekstuose sakoma, jog „nosis (kvapas) yra tiesiogiai susijusi su mūsų sąmone“.

 

Beje, šis akivaizdus faktas pasitarnauja maisto produktų gamintojams, taip pat kosmetikoje ir buitinėje chemijoje. Deja, kvapų panaudojimas gydymo tikslams iki šiol atlieka tik „pelenės“ vaidmenį...

 

Himalajų medicinoje aprašomas tradicinis gydymas smilkalais. Šios metodikos pavadinimas – „lundug“, t.y. „smilkalai Vėjo ligoms gydyti“. Beje, šiuolaikinės technologijos suteikia galimybę išgauti ir išsaugoti natūralius kvapus, kurie gali būti naudojami ir kitoms ligoms gydyti.

 

Mūsų studentai žino, kad Sova Rigpa – tai mokslas apie priežasties ir tyrimo išmanymą, apie įvairių būdų panaudojimą, kurie būtų tinkamiausi tam tikrai ligai išgydyti. Todėl, išstudijavus senovinius „lundug“ gydymo metodus, galima panaudoti visas įmanomas šiais laikais aromatines medžiagas ir kaip atskirai veikiančias, ir veikiančias, suderinus jas su kitomis išorinėmis procedūromis.

Kursą ves
Jelena Širshova
 

MATTM organizatorė Peterhofe, SKY dėstytoja, Tibeto medicinos specialistė. 

Elena gimė 1970 metais pietinėje Rusijos dalyje, šiuo metu gyvena Sankt Peterburge. 

Ji įgijo bakalauro laipsnį biologijos ir fizikos moksluose, taip pat gavo MBA laipsnį. Daug metų Elena visą savo laiką skyrė mokslams, taip pat lankėsi daugybėje šalių visame pasaulyje. 

2005 metais- “Kelionės į Indiją metu, kai lankiausi Dharamsaloje, atsitiktinai užėjau į Tibeto medicinos muziejų. Iš ten išėjau su dvylika kilogramų knygų (muziejaus parduotuvėlėje išpirkau viską, ką turėjo anglų kalba) bei visiškai užtikrinta, kad pagaliau atradau gyvenimo tikslą ir prasmę.” 

2009 metais prisijungė prie gydytojo Nidos Čenagcang mokomosios programos (SKY). 

2017 gavo SKY diplomą. Diplominio darbo tema: “Smegenys. Funkcijos, ligos, gydymas”

Šiuo metu Elena konsultuoja pacientus Sankt Petersburge  www.sorig108.com  bei, kaip ir aksčiau, labai mėgsta keliauti. 

2017 metais kartu su vyru Sergejumi Širšovu, Tibeto medicinos daktaru, Elena įsteigė ne pelno siekiančia organizaciją, kuri užsiima vertimais bei SOWA RIGPA medicininių tekstų leidyba www.tanaduk108.com .
Sowa Rigpa- tai pagrindinė mano veiklos tema. Aš noriu, kad MATTM Peterhof, centras, kurį įsteigiau 2018 metais, būtų patikima TM mokykla, kur studentai galėtų gauti gilumines žinias ir įgudžius pagal Sowa Rigpa. 

Pagal SKY programą, Elen dėsto:

Įvadas į TTM

Pagrindų Tantra

Kūno susiformavimas

Fiziologija

Patologijos pagrindai

Materia medika ir farmakologija

Įvadas į procedūras
 

Lapkričio 23 dieną

Laikas: 14:30 - 18:30

Adresas: Kalvariju g. 41

Kaina: iki lapkričio 10 dienos – 20 euro, vėliau 25 euro.

Pasākuma norises vieta