Valsts: Starptautisks
Valoda: Latviešu
Mainīt

Svečiuose pas Gruodžius: gilių kava | Žaliakalnis

Svečiuose pas Gruodžius: gilių kava | Žaliakalnis

 

Balandžio 24 dieną, paskutinį mėnesio trečiadienį, pavakare 17 val. 15 min.  Pelėdų kava vėl kviečia Žaliakalnio (ir ne tik) bendruomenės atstovus susiburti ir prie gilių kavos puodelio pažinti vieną iš įdomiausių mūsų rajono vilų. Renkamės penkiolika po penkių Archyvo g. skvere (prie Utenos g. 16) ir su gido pasakojimu nukeliausime iki Gruodžių namų Salako g.

Šiemet sukanka lygiai 50 metų, kai 1974 m. kompozitoriaus Juozo Gruodžio name (Salako g. 18) įsteigtas memorialinis muziejus.

Juozas Gruodis gimė 1884 metais Rokėnuose šalia Dusetų ir Antazavės, muziejuje galėsite pamatyti ir jo tėvo, gabaus menininko darbo instrumentus. Studijavęs pas savo kraštietį Miką Petrauską, Gruodis pasižymėjo kaip vargonininkas, lietuviškų chorų ir orkestrų organizatorius, neoromantinis kompozitorius, Kauno konservatorijos steigėjas ir dėstytojas, profesorius.

Gruodis ženkliai prisidėjo ir prie Kaune (tai yra, pirmiausia mūsų Žaliakalnyje – dab. Vileišio aikštėje) tarpukario Lietuvoje rengtų pirmųjų Dainų švenčių. Primename, kad šiais metais pažymėsime jų 100 metų jubiliejų. 

Žavinga ir kompozitoriaus pažinties bei santuokos su Stase Petrauskaite-Gruodiene istorija, kurią liudija pastarosios prisiminimų knyga „Iš mūsų gyvenimo knygos“ (1984 m.).

Gruodžių sodybos pastatas – tai tuo metu jau ryškaus Kauno architekto, Centrinio pašto ir kitų pastatų kūrėjo Felikso Vizbaro (1880 – 1966) kūrinys. Vizito metu pamatysite ne tik originalų medinės vilos projektą, bet ir pačio Gruodžio suplanuotą žydintį sodą bei išgirsite jo legendas.

Pavasaris - geriausias metas aplankyti šį Kauno miesto muziejaus skyrių, tad lauksime jūsų!

Renginyje gali būti fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

Į renginį atskirai registruotis nereikia, daugiau informacijos teikiama: peledukava@gmail.com.

Pasākuma organizators uzņemas atbildību par pasākuma kvalitāti. Organizators pieņems lēmumu par naudas atmaksu, ja pasākums nenotiks vai tiks pārcelts. Plašākai informācijai par apstākļiem un naudas atmaksu, lūdzu, skatiet sadaļu "Ar Pasākumu saistīti apstākļi".

Pasākuma norises vieta