Valsts: Starptautisks
Valoda: Latviešu
Mainīt

TARP DEBESŲ: teatro žaidimai 5-14 mėn. kūdikiams

„Tarp debesų“ - tai aktorės, režisierės Gintarės Latvėnaitės sukurta ir atliekama teatro edukacijos programa skirta patiems mažiausiems 5-14 mėn. vaikams ir juos lydintiems suaugusiems. "Programą sudaro keturi užsiėmimai, o vienas jų trunka iki 45 min. Tai tarsi kūrybinės dirbtuvės, kurių metu žaisime sensorinius žaidimus, per judesį ir ritmą ugdysime vaikų regą, klausą ir pojūtį. Daug dėmesio užsiėmimuose bus skiriama muzikai, gyvam jos atlikimui, klausymui ir pajautimui." - teigia kūrėja. Užsiėmimų metu scenos šviesose sekamos pasakos ir teatrališkos rimuotės - tikras poilsis mamoms ar tėčiams nuo namų rutinos ir puiki medžiaga tolimesniems lavinamiesiems žaidimams su vaiku. Užsiėmimo tempas padiktuotas kūrėjos asmeninės motiniškos patirties - balansas, tarp pasyvaus mėgavimosi teatru ir artimo kontakto su savo vaiku.

Gintarė Latvėnaitė yra trijų vaikų mama, Vilniaus valstybinio mažojo teatro aktorė, sukūrusi dešimtis vaidmenų, už kuriuos buvo nominuota "Auksinio scenos kryžiaus" apdovanojimuose. Ji taip pat režisavo spektaklį vaikams "Mano batai buvo du" (VVMT) ir spektaklį kūdikiams "Manuliukai" (VVMT). Gintarė daug metų dirbo teatro mokytoja su įvairaus amžiaus vaikais, aktyviai domisi vaikų psichologine raida ir teatro priemonių poveikiu kūdikių vystymuisi.

Rekomenduojame lankyti visą 4 užsiėmimų ciklą, pasirenkant bilietą tuo pačiu metu kas savaitę. Vieno užsiėmimo bilietas kainuoja 12 eurų ir yra skirtas vaikui ir lydinčiajam suaugusiui, t.y. dviems asmenims. Jeigu dalyvauja du tėvai ir vaikas, arba suaugęs su dviem vaikais, reikės prieš užsiėmimą primokėti 6 Eur. Bilietai negrąžinami ir nekeičiami.

Priklausomai nuo pasirodymo, salėje galės būti 7-10 šeimų. Renginį organizuojame laikydamiesi visų LR Vyriausybės nustatytų taisyklių ir rekomendacijų:

– Vyresni nei 6 m. žiūrovai įleidžiami tik dėvintys apsaugines veido kaukes arba apsaugines veido priemones. Vaikams iki 6 m. jų dėvėti nereikia. 
– Kiekvienam atvykusiam bus pamatuota temperatūra, į teatrą nebus įleisti karščiuojantys asmenys (37,3 ir daugiau), sloguojantys, kosėjantys vaikai ir suaugę. Rekomenduojame vaiko temperatūrą pamatuoti dar iki išvykstant iš namų, kad nekiltų nesklandumų prie durų.
– Prieš įeinant į salę ir salėje prašysime laikytis bent 2 m. atstumo nuo kitų renginio žiūrovų. Vaikai viso renginio metu privalo likti prie tėvų.
– Patikrinus renginio bilietus ir žiūrovų temperatūrą, šeimos bus palydimos nusiplauti rankas, o tada palydimos iki vietos salėje. Vienos šeimos nariai bus sodinami kartu, 2 m. atstumu nuo kitos šeimos.
– Renginyje nerekomenduojama dalyvauti 60 metų amžiaus ir vyresniems, taip pat sergantiems lėtinėmis ligomis asmenims.
– Renginyje negali dalyvauti asmenys, kuriems pasireiškia ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai (karščiavimas, kosulys, dusulys). 
– Visi renginio dalyviai privalo laikytis asmens higienos – rankų higiena, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketas ir k.t.
– Apie pablogėjusią sveikatą būtina pranešti pagalbos telefonu 112 arba informuoti vakaro metu dirbantį personalą.
– Pasibaigus spektakliui, šeimos bus po vieną palydimos iš salės.
– Nesilaikant šių taisyklių, bus paprašyti palikti renginį ir pinigai už bilietus nebus grąžinami.

Pasākuma norises vieta