Rejon: Międzynarodowe
Język: Polski
Zmień

E. Tombak: Kaip susitvarkyti su emocinėmis traumomis pasitelkiant rašymą?

Kodėl rašymas yra psichoterapija, kaip jis padeda?

Nuo ko pradėti? Ką daryti, jei trikdo abejonės – „rašymas ne man“, „aš nemoku rašyti“, „aš netikiu, kad rašymas gali padėti“. Eva Tombak įsitikinusi, kad žodyje niekada užkoduota Visatos ironija.

Mitai apie rašymą. Naujoko proto ugdymas. Ekspresyvaus rašymo taisyklės.

Ką daryti, jei galva tuščia kaip puodynė?

Kaip nutildyti vidinį kritiką, kuris sako – „tau nepavyks“, „tai ne tau“.

Kas yra ekspresyvus rašymas, koks tai metodas, kas jo pagrindėjas, moksliniai tyrimai.

Kaip šis metodas padeda tvarkytis su emocinėmis traumomis, geriau pažinti ir priimti savo jausmus, susitvarkyti su vidiniu chaosu?

Teorija ir praktika – nuo ko pradėti? Kontraindikacijos, į ką būtina atsižvelgti.

 

APIE LEKTORIŲ

Eva Tombak stebina drąsa ir atvirumu, provokuoja ir įkvepia pokyčiams. Patyrusi įvairių išgyvenimų –bankrotą, emigraciją, ji atrado jogą ir „sulipdė” save iš naujo. Tapo rašytoja, jogos ir terapinio rašymo mokytoja.

Būdama 53-jų ji prarado viską, ką uždirbo per savo 20 metų leidybos (žurnalai: „Ieva“, „Cosmopolitan“, „Harper‘s Bazaar“) patirtį ir mainais gavo jogą, tapo jogos ir rašymo mokytoja. Per pastaruosius dešimt metų parašė ir išleido 8 knygas: „Kas liko už kadro“, „Laisvė basomis“, „Laimės piliulės“, „Minčių žvėrynas 1“, „Minčių žvėrynas 2“, „Atia, suskiai“, „Atia, kaukės“, „Ar čia kas nors yra?“

Labiau už viską aš vertinu laisvę. Vengiu socialinių standartų, stiliaus rėmų, neprisirišu prie ritualų. Vesdama jogos praktikas, derinu Yin ir Yang jogą, Saulės, Mėnulio ir Ugnies praktikas, terapinius užsiėmimus nugarai, pečiams, klubams, sąnariams.
Jogoje ir gyvenime aš vadovaujuosi tomis pačiomis taisyklėmis:

– Aklai netikėk tradicijomis ir nuostatomis.
– Netikėk gandais ir daugumos nuomone.
– Netikėk autoritetais, jokiais pranašais.
– Domėkis kitų patirtimis, bet nesitapatink su jomis. Tavo patirtis gali būti kitokia.
– Ieškok balanso tarp tvarkos ir chaoso.
– Nepriešink širdies ir proto, gyvenk vadovaudamasis sveiku protu ir atjauta, rūpinkis kitų ir savo gerove.

Dabar Eva Tombak prisijungia prie Alma Master lyderių, ji nori padėti ieškantiems ramybės ir harmonijos savyje, įkvėpti ieškoti atsakymų per jogą bei rašymą – juos vadina unikaliais, bet kartu paprastais būdais, ieškantiems kantrybės, užsispyrimo ir praktikos.
Eva Tombak sako: ,,Praktikuok ir viskas pavyks, viskas pasikeis. Žinios nėra vertybė, kol jų nepanaudojai praktikoje. Praktikos tikslas nėra tobulas atlikimas. Tikslas – teisingas suvokimas.“

 

Lokalizacja wydarzenia