Regiune: Statele Unite ale Americii
Limbă: Română
Schimbaţi

Spektaklis “ Šimtmečio moterys” ( kuomet kūrėsi mūsų valstybė )

Kas lietuviams šiandien yra pirmosios Lietuvos Valstybės kūrėjos, kokią vietą moterys, kovojusios už nepriklausomybę, užima mūsų amžininkų atmintyje? Tad spektaklis „Šimtmečio moterys“ skiriamas pirmosioms Lietuvos feministėms – garsiausioms Lietuvos tarpukario moterims, ponioms, damoms, kurios savo kūryba ir veikla prisidėjo prie valstybės atstatymo darbų.
Scenoje netikėtais rakursais pristatomos dažnai literatūroje gan schematiškai vaizduojamos tokios legendinės moterys, kaip rašytojos Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ir Julija Žymantienė-Žemaitė, seserys politikės Sofija Smetonienė ir Jadvyga Tūbelienė bei aktorė Ona Rymaitė. Aktorės N. Bulotaitė ir J. Kalvaitytė pateikdamos ištisą plejadą subtiliai sukurtų vaidmenų, išradingai keliauja šių moterų gyvenimo istorijomis, atskleidžia jų sudėtingų likimų peripetijas, perteikia ne tik jų vidinį, bet ir išorinį grožį, atkurdamos to laikotarpio moterų kostiumų madas, o taip pat priartina jas prie šiandienos, leidžia šiuolaikinei moteriai geriau suprasti Lietuvos moterų laisvėjimo istoriją.

Vaidinimo metu ekrane žiūrovai mato unikalius, archyvinius istorinio Kauno kadrus, Premjerą Augustiną Voldemarą, Prezidentą  Antaną Smetoną, ministrą Petrą Klimą, pirmąją šalies ponią Sofiją Smetonienę, rašytojas Žemaitę bei Petkevičaitę-Bitę ir kitus. Spektaklyje atskleidžiami mažai kam žinomi faktai apie tai, kaip Jadvyga Tūbelienė iš Lietuvos į Vokietiją batelyje slapta gabeno hercogo Viljamo Von Uracho sutikimą tapti Lietuvos karaliumi.  Dramoje daug ir kitų, unikalių istorinių įvykių bei fragmentų.

Vaidina
JURGA KALVAITYTĖ
NERINGA BULOTAITĖ


Dramaturgė: Ingrida Ragelskienė
Scenografė: Jurgita Jankutė
Kompozitorius: Antanas Kučinskas
Vaizdo projekcijos: Kornelijus Jaroševičius ir Nidas Kaniušas
Grimo dailininkė: Dalia Jovaišienė

 

DĖMESIO: bilietai nekeičiami ir negrąžinami.

 

 

Locația evenimentului