Regiune: Statele Unite ale Americii
Limbă: Română
Schimbaţi

Paslaptingas Isos slėnio paveldas

Isos slėnio paslaptingas paveldas

 

„Senamiesčio rūsių pasivaikščiojimas“ keliasi į kairįjį Nevėžio krantą.

Aplankysime genialiųjų rašytojų Milašių - Oskaro ir Česlovo aprašytą paslaptingą Nevėžio slėnių pasaulį.

Oskaro Milašiaus herojai Nevėžio pakrantėse bendravo „su dvasiomis, nimfų, undinių ir kitų dievaičių pavidalu klaidžiojančiomis tose drėgnose apylinkėse“.

Šį kart kilsim upe aukštyn į Isos slėnį, apie kurį Česlovas Milošas rašė, kad šis „ypatingas tuo, jog čia yra daug velnių, daugiau negu bet kur kitur. Galbūt sutrūniję gluosniai, malūnai, pakrančių brūzgynai labai tinka būtybėms, kurios pasirodo žmonėms tik tada, kai pačios to nori."

Nežinia, ar mums jos pasirodys, bet nedidelę dalelę slėnio paslapčių praskleisime. Tikrai pamatysime, kas nerodoma turistams, pakalbėsime apie kas gerokai primiršta.

Pasivaikščiosime po seniai ištuštėjusių dvaro rūmų menes, paklaidžiosime po didžiausius viduramžių požemius Kėdainių krašte. Apžiūrėsime seniausios provincijos bažnyčios freskas ir didikų laidojimo rūsius.

Į Isos slėnį įžengsime per Ignacogrado dvaro bibliotekos griuvėsius. Kadaise ją kaupė vienas iš 1863 m. sukilimo vadų.  Šventybrastyje aplankysime nuostabią bažnyčią su stebuklingu šv. Barboros paveikslu, nusileisime į kriptą.

Apžiūrėsime šventoriaus kapinės, kuriose vietiniai dvarininkai mūrijo laidojimo rūsius, audrinusias prietaringų gyventojų vaizduotę.

Aplankysime po šimtamečiais ąžuolais dar tebestovinčią apleistą kleboniją. Leidžiantis saulei paklausysime čia vykusios vienos šiurpiausių XX a. vaiduoklių siautėjimo ir gaudymo istorijų.

DĖMESIO! Dauguma planuojamų aplankyti paveldo objektų nėra turistiniai. Patekimas į kai kuriuos reikalaus fizinių pastangų, vaikščiojimas jais – atsargumo. Pasverkite savo fizines galimybes, pasirūpinkite tinkama avalyne ir apranga. Nepamirškite prožektorių (telefonais šviestis nerekomenduojama). Nepilnamečiai maloniai kviečiami lydimi tėvų.

Transportu dalyviai pasirūpina patys, tačiau jo neturintys neturėtų nusiminti – žygių dalyviai įprastai būna labai draugiški ir vieni kitiems stengiasi padėti. Tereikia iš anksto įspėti organizatorius.

Maršruto ilgis į vieną pusę 20 km

Trukmė -3 val

Locația evenimentului