Regiune: Statele Unite ale Americii
Limbă: română
Schimbaţi

17:00 val. VASAROS KINO seansas Lukiškių kalėjime

Jau daugiau nei 14 tūkstančių žiūrovų pritraukęs „Kino pavasario“ projektas „Vasaros kinas“ kartu su partneriu Telia kviečia į išskirtinį patyriminį renginį buvusiame Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Neeilinė vakaro programa susidės iš trijų dalių: partnerių „Open House Vilnius“ inicijuoto pasivaikščiojimo po pastatą, dokumentinio filmo peržiūros apie Kalifornijos Folsomo kalėjime vykdomą specialią programą „Terapija“ ir žurnalisto Karolio Vyšniausko moderuotos diskusijos su kalėjime dirbusiomis psichologe bei resocializacijos specialiste. Iš viso rugpjūčio 25 d. įvyks dvi renginio serijos.  

Siekdami suvaldyti didelį renginiu susidomėjusių žmonių skaičių, kviečiame įsigyti bilietą už simbolinę 3 EUR sumą. Surinktos lėšos bus skirtos šio projekto įgyvendinimui. Vietų skaičius ribotas. Vietos sėdimos. 

Prašome nevėluoti ir atvykti biliete nurodytu laiku. Patekti į kalėjimo pastatą ir pasivaikščiojimą po jį galėsite tik jums skirtu metu.  

17.00 val. seansas: 
17.00-17.15 Kviečiami atvykti lankytojai (III grupė) 
17.00-17.30 Pasivaikščiojimas po kalėjimą 
17.30-17.45 Kviečiami atvykti lankytojai (IV grupė) 
17.30-18.00 Pasivaikščiojimas po kalėjimą 
18.00-18.10 Projekto ir filmo pristatymas 
18.10-19.40 Filmas „Terapija“ 
19.40-20.25 Pokalbis-diskusija  
20.25-21.00 Antrojo seanso pabaiga 

Apie filmą:
Ypatingo festivalio „Kino pavasaris“ žiūrovų dėmesio spėjęs sulaukti filmas „Terapija“ nukelia į Folsomo kalėjimą Kalifornijoje. Viename jo kambaryje paprasti pašaliečiai dalyvauja keturias dienas trunkančiame terapijos kurse su sunkiausiais nusikaltėliais. Terapijos metu visi kambaryje esantys vyrai vienas po kito gilinasi į savo praeitį. Šis autentiškas ir apnuoginantis procesas viršija terapijoje dalyvaujančių laisvų žmonių lūkesčius, ištraukia juos iš komforto zonos ir priverčia ne tik kalinius, bet ir pačius save pamatyti kitaip. Filmas siūlo autentišką žvilgsnį į tai, kas vyksta už aukštų betono sienų, plieninių durų ir mūsų kultūroje egzistuojančios dehumanizacijos, kad atskleistų esminį kaltės išpirkimo ir pasikeitimo momentą. 

Plačiau apie filmą https://kinopavasaris.lt/lt/filmai/6341-terapija 

Apie diskusiją:
„Po filmo garantuojamos karštos diskusijos, kodėl vyrams reikia verkti ir kaip arti gali priartėti dokumentininko kamera“ – filmą rekomenduodama sakė kino kritikė Aistė Račaitytė. Iškart po peržiūros, dalyviai bus kviečiami pasiklausyti žurnalisto Karolio Vyšniausko moderuoto pokalbio su Lukiškių kalėjime dirbusiomis psichologe ir resocializacijos specialiste, o taip pat pasidalyti savo mintimis ir išgyvenimais. 

Apie pasivaikščiojimą
„Open House Vilnius“ komanda renginio žiūrovus kvies į savarankišką pasivaikščiojimą po tardymo izoliatorių-kalėjimą. Dalyviams bus išdalyti specialiai renginiui paruošti pasivaikščiojimo maršruto lankstinukai, kurie supažindins su pastato istorija, architektūra, pasivaikščiojimo metu dalyviai aplankys nuteistųjų kameras, pasivaikščiojimų kiemelius. Renginio organizatoriai perspėja, kad dalyviai patys atsako už savo saugumą, kviečia elgtis atsargiai bei laikytis savanorių duodamų nurodymų.  

Apie projektą:
„Vasaros kino“ seansai neįprastose Vilniaus viešose erdvėse – tai „Kino pavasario“ dovana vilniečiams artėjančio 25-ių metų jubiliejaus proga. Seansai, kaip ir jų vietos, bus netikėtos, tad patariame sekti informaciją festivalio feisbuko paskyroje. 

Locația evenimentului