Regiune: Internaţional
Limbă: Română
Schimbaţi

Sūduviai: pilys, šventovės, kapai. Ekskursija automobiliais po Prienų ir Marijampolės rajonus (03-28)

Sulaukus pavasario Vykinto keliai kviečia keliauti į bene mažiausiai pažįstamą Lietuvos kraštą. Vykstant karui su kryžiuočiais Sūduva beveik ištuštėjo, nauji gyventojai čia kėlėsi iš Žemaitijos, Dzūkijos, taip pat Prūsų šalies. Vėliau dar sekė maras, karas ir vokiškos tvarkos laikotarpis. Tad ką šiandien apie baltų genčių kultūrą pasakoja Prienų ir Marijampolės rajonų paribių archeologiniai radiniai, piliakalniai, pilkapiai ir šventvietės, kokių apie juos žinoma padavimų?   

Ekskursijos dieną aplankysime šias vietas: Prienlaukio piliakalnį; unikalų pirmųjų mūsų eros amžių pilkapyną Pažarstyje; Pilotiškių mitologinį akmenį, vadinamą Velnio pinigine; Šakališkių piliakalnį su papėdės gyvenviete; Šventragiu vadinamą kaimą ir Amalviškių šventvietę, kurioje būta akmens „Dievaičio“.

Ekskursija prasidės 10 val. Prienlaukyje (susitikimo vieta bus patikslinta). Kelionės atstumas apie 50 km (ir iš viso apie 3 km atstumas pėsčiomis); pabaiga − apie 17 val. Amalviškių kaime (Marijampolės r. sav.).

Ekskursijos vadovas archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius.

Kaina 50 eurų automobiliui, nepriklausomai nuo jame važiuojančių keliautojų skaičiaus. Automobiliu keliaujant daugiau nei 5 keleiviams, imamas papildomas 10 eurų mokestis už kiekvieną asmenį (atsiskaitoma vietoje).

Jeigu norite keliauti kartu, bet neturite automobilio, galite įsigyti keleivio bilietą rengėjų automobilyje (kaina 20 eurų) arba parašykite el. paštu ir mes padėsime surasti Jums vietą kito keliautojo automobilyje.

Automobilių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

(Rengėjai pasilieka teisę lankomų ekskursijos vietų sąrašą nežymiai keisti)

Locația evenimentului