Регион: Литва
Язык: Русский
Изменить

TIKRAS. Vyrų saviugdos erdvė

Daugeliui mūsų trūko tėčio. Pakankamai atviro, pakankamai dėmesingo. Rūpestingai ir tvirtai auginančio. Niekas ir Jo normaliai neparuošė šiam vaidmeniui. Arba buvo kiti, kurie mūsų tėvą engė. Dabar jaučiame visuomenės spaudimą būti “tikru vyru” ir nesuprantam - ką po galais tai reiškia? Nuo ko pradėti? Ar aš galiu būti “vyriškas” jei trūko pozityvaus to pavyzdžio vaikystėje? Ar aš jau pasmerktas?

Daugelis mūsų nešiojasi gėdą.
- Aš per jautrus, nepakankamai atsakingas, nepakankamai stiprus, raumeningas, pasiturintis, drąsus. Nepastoviu už save. 
- Aš nepakankamai jautrus, per griežtas. 
- Aš bijau. Per daug bijau. Turėčiau žinoti kaip susitvarkyti, o nežinau…
- Nemoku būti su savimi.
- Aš homoseksualus, biseksualus, translytis arba tiesiog esu kitoks nei “dauguma” vyrų.
- Bijau, kad žmonės pamatys, koks aš esu iš tikrųjų.

Mes turime žaizdų. Ir tos žaizdos trukdo mums kurti intymų ryšį su kitais. Mes nepasitikim, pavydim, kontroliuojam, smurtaujam, konkuruojam arba išvis vengiam santykio. Nors to nenorim. Mūsų daug. Mūsų daug nusižudo, blemba.

Padėkime sau. Susitikim. Mokykimės pasirūpinti savimi. Mokykimės atliepti savo poreikius, kuriuos apleisdami save išduodam. Ugdykimės vidinį stuburą, savivertę, žinojimą: “esu pakankamas”. 

Susitikimo metu patyriminių užduočių ir savirefleksijos pagalba pažinsime save. Priimsim iššūkius. Kartu mokysimės ir kelsim naujus klausimus apie tai, kaip:
- pažinti viduje kylančias emocijas, pojūčius, mintis ir konstruktyviai visa tai iškomunikuoti;
- įvertinti savo žodžių poveikį kitiems ir prisiimti atsakomybę už juos;
- įsivardinti, kurias emocijas leidžiame sau patirti ir kurias inertiškai blokuojame;
- stiprinti tarpusavio supratimą ir ryšį užuot patyrę konkurenciją.

Kas yra TIKRAS? 
Tai erdvė skirta vyrams, kurie žvelgia giliau, nei diktuoja visuomenėje susiformavę stereotipiniai “tikro vyro” apibrėžimai; vyrams, kuriems rūpi susigrąžinti ryšį su savimi ir leisti sau būti Tikrais - tokiais, kokie jie yra iš tikrųjų.

Vertybės:
- Tikrumas. Ugdomės drąsa būti autentišku, pažeidžiamu, savimi.
- Ryšys. Stipriname emocinį intelektą, ugdome empatiją, atjautą sau ir priimame atsakomybę už savo poreikius.
- Įsisąmoninimas. Užuot kūrę paviršinius ramybės sluoksnius, siekiame tapti sąmoningais tam, kas jau yra giliai mūsų viduje. 

Mes nesiekiame parodyti teisingo kelio, išmokyti teisingos technikos kaip reikia gyventi, kaip būti vyru. Mes norime padėti įsisąmoninti tai, kas jau esi. Pažinti, kas viduje nepažinta. Nes tik žinodamas kur esi, suprasi kur nori eiti.

Seminarą veda Ignas Genys, vyrų saviugdos treneris, patyriminių mokymų vedėjas, egzistencinio koučingo specialistas ir lektorius, dirbantis su grupėmis ir individualiai santykių, emocinio intelekto, savivertės ugdymo srityse.

Laikas: Gruodžio 4 d. 18.30-21:00 val.

Vieta: Saltoniškių g. 31, Vilnius - InMind studija.

Investicija: 15 Eur

Papildoma informacija:
+37064034568 
tikras@perpatirti.lt
www.perpatirti.lt/tikras

_____________
Atsiliepimai iš praėjusių renginių dalyvių:

"Visų pirma ačių Ignui. Nuostabus kursų kuratorius, jei taip galima pavadinti. Iš visos širdies dėkoju Jums kurie sugalvojo tokius susitikimus. Širdis dainuoja kaip buvo gera, kai tave išklauso, girdėti kitą, padiskutuoti. Tavęs niekas nespaudžia atsiverti, bet tai atsitinka savaime, vienas po kito. Pagarba vyrams kurie sugeba ateiti ir pažvelgti į savo vaikystę, praeitį ir dabartį, kalbėti apie tai, iškelti problemas. Viskas priklauso jau nuo mūsų, bet kartais negirdi artimų žmonių kurie taip tau sako. Gal dėl to ir reikia atsiransti rate vyrų kurie dalinasi savo patirtimi ir išgyvenimais. Tada išgirsti kitaip. Nesigėdikite ir dalinkites vyrai kitiems vyrams. Gal atras kam reikia, o kam nereikia, gal supras, kad reikia 🙂" - Paulius Malinauskas

"Šiame plokščiosios medijos ir pertekliaus visuomenės vakuume, tokia vyriškumo paieškos forma reikalinga, kaip gėlas vanduo. Vyrai serga mitų, klišių, formų ir visuomenės suformuotų normų visuma. Džiaugiuosi galėdamas drąsiai teigti, kad tai ką daro visa TIKRAS komanda yra reikalinga, gyva, tikslinga ir nauja. Tikiuosi tai išaugs į naują vyriškosios kultūros etapą." - Paulius Kavoliūnas

"Pakeitė mano gyvenimą, ar tiksliau labai tikiuosi pakeis mano gyvenimą į gerąją pusę. Seminarai verti kiekvieną akimirką ten kaip gryno oro įkvėpimą judėti į priekį ir nepasiduoti. ačiū Ignui, labai labai labai džiaugiuosi, kad radau tavęs ir galiu tobulėti kartu. Ačiū visiems seminaro Tėvo-sunaus santykiai dalyviams." - Boris Belchev

Местоположение Мероприятия