Регион: Литва
Язык: Русский
Изменить

08-15 Vasariniai žolinėjimai su Giedriumi. Augalų pažinimo ekskursija. NIDA

Vasara ‒ pats palankiausias metas pažinti turtingą augalų pasaulį ‒  vaistinius, maistinius, aromatinius, tinkamus dažams, pluoštams ar dirbiniams. 

Su laukinių augalų turtais (nuo pažįstamų žolynų ‒ kraujažolės, čiobrelio ar mėtos iki menkai žinomų ‒ gyvatžolės, lakišiaus, sidabražolės  ar saliavo) žolinėjimų metu supažindins gamtininkas, ekologas, išgyvenimo mokymų vadovas Giedrius Vaivilavičius. 

Kokie laukiniai skanėstai aptinkami paežerėse ir greta šaltinių? Kokie žolynai skleidžia malonų kvapą pirtyje? Kas iš gamtos vaistinės greitai sugydo žaizdą ir kokių žolelių vertėtų pasidžiovinti arbatai, kad tamsiomis žiemos dienomis prašviesėtų nuotaika? Šiuos ir dar daugybę kitų dalykų sužinosite žolinėdami su Giedriumi.

 Augalų pažinimo ekskursijos metu:

  • išmoksite atpažinti augalus ir susipažinsite su vaistinėmis, maistinėmis, aromatinėmis ir kitomis naudingomis jų savybėmis;
  • paragausite „laukinio maisto“ ir virsite šviežiai surinktų žolelių arbatą;
  • sužinosite, kaip rinkti augalus ir juos išsaugoti;
  • pasipildysite vaistinių ir kvapniųjų augalų atsargas;
  • mėgausitės vasaros grožiu ir šiltu bendravimu su gamtą mylinčiu vedliu.

Žolinėjimų pradžia ‒ 10 val., pabaiga ‒ apie 16 val. Buvimo gamtoje trukmė ‒ apie 6 val.

Ekskursija vyks esant bet kokiu oru. Patariame avėti patogią avalynę ir dėvėti praktiškus drabužius, pasirūpinti apsaugą nuo saulės ir lietaus, pasiimti krepšelį surinktiems augalams, įsidėti maisto ir gėrimo (pietausime gamtoje).

Bilieto kaina − 25 eurai. Perkant bilietą dviem ar daugiau asmenų, vieno bilieto kaina ‒  20 eur. Vaikams iki 12 metų, atvykusiems su vyresniais šeimos nariais, bilietų pirkti nereikia.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

Местоположение Мероприятия