Регион: Международный
Язык: Русский
Изменить

Egzilė. Justina Smieliauskaitė, Nikolajus Polujanovas-Vėjopatis

EGZILĖ:

Justina Smieliauskaitė – aktorė, 2016 m. baigusi LMTA vaidybos studijas, kurianti vaidmenis Vilniaus miesto teatre „Atviras ratas” ir Keistuolių teatre. Justina – poezijos ir muzikos ciklo „Po arkomis” iniciatorė ir dažna poezijos skaitymų dalyvė.

Nikolajus Polujanovas – pajūrio bei vėjo dievybės – Vėjopačio – vardą pseudonimu pasirinkęs elektroninės muzikos kūrėjas, savo kūryboje jungiantis gilų ir melancholišką deep techno, lietuvių liaudies motyvus ir gamtišką, atmosferišką, vietomis kone meditatyvų skambesį. Vėjopačio kūrybinė veikla tęsiasi nuo 2011 metų, per kuriuos muzikantas išleido 5 albumus.

Skambės išeivijos poeto Algimanto Mackaus eilės, skaitomos aktorės Justinos Smieliauskaitės, ir Nikolajaus Polujanovo-Vėjopačio elektroninė muzika, persmelkta melancholiškų etninių motyvų. Šitaip vakaras „Po arkomis“ prabils apie egzilę – atsiskyrimą ar atskyrimą nuo savo krašto ir dvasinę tremtį.

Algimantas Mackus (1932–1964) – lietuvių poetas, karo metais su šeima pasitraukęs į JAV. Būdamas vienas žymiausių bežemių kartos atstovų Mackus savo kūriniais atveria plačius ir skausmingus visos epochos vienatvės bei ilgesio klodus; savyje poeto kūriniai talpina neapykantą egzilei, nesusitaikymą su ja, bandymą nuo jos apsisaugoti ir čia pat – egzilės teigimą, troškimą, tam tikra prasme – net tylų, ramybės kupiną jos pripažinimą ir savitą šlovinimą. A. Mackaus eilėse užkoduotas tragiškas, bet viltingas prasmės ieškojimas, skaitytoją panardinantis ne tik į liūdesį, bet ir į giliai išjaustą vidinį pasaulį.

„Iš tikrųjų aš siūlau beprasmišką egzilės gyvenimą, nes daugiau negu žodžiai kalba gyvenimai, aš siūlau išdidumo kupiną egzilę, nes tokioje egzilėje palieka vietos ir mūsų karčios egzistencijos ironijai, skausmui ir tiesai išsakyti. Nuolatinis sau išdidumo priepuolis tegul baigiasi tik tuomet, kai baigsis mūsų gyvenimas.“ 
(Metmenys, Nr. 9,1965) 1992


Renginys yra poetinio vyksmo festivalio „viskas P“ dalis. 

Местоположение Мероприятия