Регион: Международный
Язык: Русский
Изменить

Low Air: šokio spektaklis SU(SI)TIKIMAS.

Nuolaidos kodas:
STUDENTAS - bilietas galioja tik prie įėjimo pateikus galiojantį Lietuvos studento pažymėjimą.
SENJORAS - bilietas galioja tik prie įėjimo pateikus pensininko pažymėjimą.

 

LOW AIR Vilniaus miesto šokio teatras pristato - SU(SI)TIKIMAS premjerą!


SU(SI)TIKIMAS – tai ritualas, kviečiantis žiūrovus tapti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kartu užkutenti negyvai, sūpuoti lėlę lyg moterį, skandinti laivus žvilgsniu, tyru šaltinio vandeniu gydyti, pasileidus plaukus – paleisti ir velnią, o tarp bjauriausių moterų pamatyti tris svarbiausias jų ydas: ne-tikėjimą, savimeilę ir beprotišką potraukį kūniškiems malonumams.

Surasti raganą.

Regėti ir praregėti iki pabaigos.


SEKTA (lot. secta – mokykla, mokymas, lot. sequor – seku) – kontroversiškas terminas, taikomas tam tikro pobūdžio religinėms organizacijoms arba grupėms vadinti.


Spektaklio SU(SI)TIKIMAS dramaturgija remiasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksua-linės tapatybės ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir mažai analizuotomis raganų teismų Lietuvoje isto-rijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai SEKTOS veikimo skerspjūvis, atskleidžiant žmonių bedruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.


Ribinės istorijos ir žmogiškosios patirties būsenos verčias mus, kaip kūrėjų komandą, permąstyti isto-riją, jos pasikartojimo galimybes, mūsų prigimtinį norą burtis į bendruomenes ir to pasekmes bei įtaką, taip pat lytiškumo arba balansavimo būsenas tarp lyties svarbos ir jos ambivalentiškumo. Šis spekta-klis kuriamas pasitelkiant tam tikrą visuomenės kritiką, o gal tiesiog mūsų komandos norą patenkinti savo žmogiškąjį smalsumą, siekiant atskleisti opiausias visuomenės ir santykių joje problemas. Žiūro-vai čia tampa tiesiog mūsų kuriamos SEKTOS nariais ir taip gali mėgautis visais jos SU(SI)TIKIMO siūlomais malonumais.

 

trukmė 60’ | N16


idėja, režisūra Lauryna Liepaitė

dramaturgija Kristina Savickienė

choreografija, šokis Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

vaidyba, šokis Gediminas Rimeika

kompozitoriai, gyvas muzikos atlikimas elektronika Agnė Matulevičiūtė, vokalas Laura Budreckytė, kontrabosas Vytis Nivinskas, gitara Žygimantas Bačkus

šviesos Eugenijus Sabaliauskas / šviesų operatorius Povilas Laurinaitis

 

-- visi bilietai į pasirordymą stovimi --

vėluojantys žiūrovai neįleidžiami.

Местоположение Мероприятия