Регион: Международный
Язык: русский
Изменить

Senosios cerkvės: ekskursija Vilniuje

Nuo pat Vilniaus įkūrimo žmonės čia kalbėjo skirtingomis kalbomis, vaikščiojo į skirtingus maldos namus, laikėsi savų papročių, tačiau bendrą kalbą dažniausiai (arba galiausiai) rasdavo. Mieste būta ir atskirų kvartalų, kuriuose gyveno judėjai, liuteronai ir stačiatikiai, vadinti rusėnais. „Civitas Ruthenica“ arba rusėnų miestas, užėmė nemažą dalį Senamiesčio, vieną po kitos statė cerkves, kurių keturios iki šių dienų likusios Senamiestyje. Šioje ekskursijoje išmoksime skaityti ikonas, sužinosime, kur ir už ką uždegamos žvakės cerkvėse, užuosime užburiantį smilkalų kvapą jose, sužinosite, kiek lietuvių yra stačiatikių šventieji. Kartu ieškosime akivaizdžių, bet dažnai nepastebimų Vilniaus įdomybių, susijusių su mieste gyvenusiais stačiatikiais ir aplankysime tik mums atsivėrusias išskirtines cerkvių vietas.

❣️ Ekskursijos pradžia: 13:30 val. prie Užupio tilto  
🕜 Trukmė - 3 val.
⭕ Ekskursijos pabaiga: Prie Aušros vartų

Labai prašome nevėluoti ir su savimi turėti spausdintą arba telefone išsaugotą bilieto kopiją. Ekskursijos metu gidai telefono nekelia, tad prisijungti galimybės yra ribotos.

Vaikams iki 10 metų (keliaujantiems su ekskursijoje dalyvaujančiais suaugusiais) - ekskursija nemokama. Tik prašome įvertinti savo vaikų galimybes išbūti ekskursijoje. 

☔ Kas bus, jei bus prastas oras? Ekskursija vyks, tik nepamirškite tinkamų drabužių. 😊

***

Primename, kad pasikeitus Jūsų planams, bilietai nekeičiami ir pinigai už juos negrąžinami. Tačiau visada išlieka galimybė padovanoti ar perleisti savo bilietą kitiems. 

📸 Informuojame, kad ekskursijos metu gali būti fotografuojama/filmuojama. Jeigu nepageidaujate būti matomi, iš anksto informuokite apie tai el.paštu gabija@savaitgalioekskursijos.lt. Jei to nepadarysite, laikysime, kad neprieštaraujate.

📷 📹 Taip pat filmuoti ir fotografuoti asmeninėms reikmėms turi teisę ir visi ekskursijų dalyviai, tačiau ši medžiaga be rašytinio ekskursijų organizatorių sutikimo negali būti naudojama ar platinama komerciniais tikslais.

Организатор мероприятия берёт на себя ответственность за качество мероприятия. Организатор примет решение о возврате средств, если мероприятие не состоится или будет перенесено. Более подробная информация о мероприятии и возврате средств доступна в разделе Обстоятельства мероприятия

Местоположение Мероприятия