Регион: Литва
Език: Български
Промяна

Paskutinė sezono ekskursija I Forto viduje. Kauno tvirtovė.

Paskutinė sezono ekskursija I Forto viduje.

Nuo spalio 1d. iki gegužės 1d. Kauno tvirtovės fortų I, II, III, IV ir VIII vidus NELANKOMAS. Čia šikšnosparnių žiemavietės, saugomos įstatymų pagal Natura2000 programą.

Pažintis su Kauno tvirtove prasideda nuo I-ojo Forto.

Gidės RIMUTĖS ekskursija:

I-ojo Pasaulinio karo pėdsakus dar galime rasti fortuose. Kitur juos jau laikas aptrynė.
Kodėl būtent Kaunas tapo tvirtove, ginančia tuometinės carinės Rusijos žemes? Kaip vyko statyba ir kaip pasikeitė civilių kauniečių gyvenimas, kai miestui buvo suteiktas Rusijos imperijos pasienio I klasės karinės tvirtovės statusas? 
Nepaimamų tvirtovių nėra – skiriasi tik laikas, kiek jos gali atsilaikyti puolimo metu. Kiek išsilaikė Kauno gynėjai? Karas pasibaigė, bet dramatiška forto istorija tęsiasi iki šių dienų. Kokia ji? 

Fortas – tai tik viena iš tvirtovės sudedamųjų dalių.
Įeikime į fortų vidų: kad galėtume pamatyti iš arti kareivines, apžiūrėti šaudmenų, ginkluotės sandėlius, vietas, iš kurių kareiviai šaudė į besiartinantį priešą. Užlipkime ant pylimo, nuo kurio plačiai atsiveria panorama. Prisilieskime prie patrankų sviedinių sužeistos žemės ir sienų. Pajuskime kario virpulį.

Ekskursijos fortuose vyksta bet kokiu oru: nei lietūs, nei žaibai, nei šalčiai ar sausra fortų gynėjams nebuvo baisūs. Bet buvo dalykų, ko fortų gynėjai iš tiesų bijojo. Kas gi tas "pabaisa"? Bet apie tai ir dar daugiau kalbėsime ekskursijos metu.
Avėkite patogią avalynę. Pasiimkite prožektorius - prireiks.

Įsigytas bilietas reiškia, kad jūs jau užsiregistravote į šį renginį (kitu atveju reikalinga registracija elektroniniu laišku rimutemika@gmail.com , arba tel. +370 687 74423 ).

Bilietai : Paysera sistemoje arba renginio vietoje.

Ekskursijos kaina : 9 Eur (senjorams ir studentams  6 Eur, moksleiviams ir vaikams  bei negalintiems susimokėti - nemokamai).
Ši bilietų pirkimo nuoroda galioja analogiškoms ekskursijoms , vyksiančioms I Forte :

rugsėjo 28 d. (pirmadienį) nuo 17.30h

Ekskursijos fortuose vyksta bet kokiu oru. Lietingu oru turėkite apsaugą nuo lietaus. Avėkite patogią avalynę. Turėkite prožektorius - prireiks. Naudinga turėti apsaugos nuo uodų, erkių priemonę.

Ekskursijos trukmė ~ dvi valandos.

Nepilnamečiai ekskursijose fortuose lankosi tik su tėvais arba juos lydinčiais suaugusiaisiais. Jei jaučiame gripui,peršalimui ar covid-19 būdingus simptomus - atidėkime dalyvavimą ekskursijoje kitam kartui. Dalyvaudami laikykimės saugaus atstumo - saugokime ir save, ir kitus dalyvius.

Nuo rugpjūčio 21 d. visuose renginiuose, tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, dėvėsime nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones ir laikysimės metro atstumo nuo aplinkinių žmonių.

Bilieto galiojimas: jei negalite dalyvauti, pasirūpinkite bilieto perleidimu kitam asmeniui.

Vietos koordinatės : 54°53'04.0"N 23°51'56.2"E 

Местоположение (за онлайн събития - URL)