Region: United States
Language: English
Change

Sanskrito kalbos kursai internetu su prof. Lekhmani Triphati

samskrito-mokymai-ivykiui.jpeg?c8982bccdc23144dbdbf4ea6686810a1

Sanskrito kalbos kursai internetu kartu su lektoriumi prof. Lekhmani Triphati

Lektoriaus prof. Lekhmani Triphati kvietimas jungtis prie Sanskrito kalbos mokymų

🔘 Sanskritas

Sanskritas – tai senovinė Indijos kalba (indoeuropiečių šeimos kalba), šiuo metu vartojama kaip liturginė hinduizmo, budizmo ir džainizmo kalba, taip pat esminiai Indijos filosofijos ir literatūros kūriniai yra sukurti būtent šia kalba (vedos, upanišados, šventraščiai ir kt.). Sanskritas kasdienybėje praktiškai niekada nebuvo vartojamas: ją vartojo tik brahminų bei kšatrijų luomų atstovai, dažniausiai dvasinių praktikų ar kultūrinėms reikmėms.

🔘 Kodėl verta mokytis sanskrito?

Patį žodį „sanskritas“ galima būtų išversti kaip „sukurtas, baigtinis, tobulas“ – ir tai itin atitinka šios unikalios kalbos esmę. Sanskritas šiuo metu žinomas daugelyje pasaulio kraštų kaip sakrali kalba, kuri veikia visą žmogaus organizmą, jos vartojimas padeda pasitraukti įvairiems negalavimams, įtampai, leidžia pajusti Dievo artumą. Tai žmogų auginanti kalba.

Būtent dėl tokio poveikio susidomėjimas sanksritu vis neblėsta. Beje lietuvių kalba sanskritui gana artima. Galite rasti nemažai žodžių, kurie abiejose kalbose skamba panašiai ir reiškia panašius dalykus. Ne veltui nuo XIX a. sanskritą tyrinėjantiems įvairių šalių kalbininkams daug kur privalu mokytis ir lietuviškai.

Kursą ves daktaras Lekhmani Triphati, kilęs iš brahminų šeimos Varanasio mieste, priklausantis Sri Ramavat tradicijai ir nuo pat vaikystės kasdienybėje vartojęs bei girdėjęs sanskrito kalbą. Mokytojas priklauso mokytojų-mokinių grandinei ir žinių sėmėsi tiesiogiai iš šios linijos atstovų. Dr. Lekhmani Triphati didžiąją dalį gyvenimo tarnavo Shri Gauri Kedareswar šventykloje Varanasyje, dirba asistuojančiu profesoriumi Sampurnanand Sanskrito Universitete, Varanasio mieste.

🔴 Kuo unikalūs šie mokymai?

Sanskrito kalbos kursai yra sudaryti pagal tradicinę vedinio mokymo sistemą.

Tai žinių perdavimas iš meistro studentui („parampara“).

Parampara reiškia žinių įsisavinimą tiesiai iš patyrusio mokytojo. Tokiu būdu studentas mokosi ne tik rašmenų, žodyno, tarimo, tačiau ir semantikos, kuri padeda suprasti fundamentalias reikšmes senovės Indijos tradicijoje. Sudėtingos žodžių semantikos atskleidimas leis besimokantiems pajusti subtilų ir visapusiškai praturtinantį samonę senosios kalbos spalvyną.

Studentai patirs kalbos gylį bei žodžiuose susipynusią senovės kultūros pasaulėvoką bei supras pagrindinius sanatana darmos (सनातन धम) principus, kurie nuo vedų laikų yra praktikuojami ir skleidžiami Pietų Indijos regiono visuomenėje. Šie principai apibrėžia ir aiškina pastovų neišvengiamų pareigų / atsakomybių ir praktikų sąrašą individo gyvenime bei jų svarbą norint pasiekti visapusišką darną tiek viduje tiek išorėje.

Šis bazinis kursas suteiks žinių apie gramatikos principus, fonetines ypatybes, žodžius ir jų prasmes, kurios padės tvirtą pagrindą norintiems toliau gilintis į sanskrito kalbą bei analizuoti autentiškus tekstus.

🟢 Ko bus mokoma kurso metu?

✅ Sanskrito svarba, vartojimo galimybės, įvadas į kelis sanatana darmos principus per sanskrito kalbos subtilumus
✅ Devanagri rašmenys, tarimas ir jų ypatybės
✅ Garsynas, žodžių ir garsų tarimas

✅ माहेवर सू - seniausias fonemų sekos principas
✅ Mantrų giedojimas ir jų svarba bei istorijos
✅ Skaitymo praktika
✅ Skaitmenys, daiktavardžiai, linksniai, asmenuotės, laikai - Gramatikos taisyklės, žodžių sudarymo taisyklės

✅ Sakinių sudarymas
✅ Nedidelės apimties tekstų skaitymas ir analizė - Įvadas į jogos principus per sanskrito kalbą.

Pamokos vyks nuotoliniu būdu susijungus su gerbiamu mokytoju Zoom platformoje du kartus per savaitę po 1,5 valandos. 

Pamokos bus su vertimu į lietuvių kalbą.

Kurso moderatorė ir vertėja Morta Pilkaitė.

Morta, Šviesios atminties Aletos Chomičenkienės bendramintė ir kolegė, studijavo ir gyveno Indijoje, dėsto Indijos studentams lietuvių kalbą,  buvo universitete iš kurio bus dėstoma Sanskrito kalba, moka hindi, sanskrito, anglų ir kt. kalbas, puikiai išmano rytų filosofiją.

Pamokos vyks trečiadieniais nuo 18.00 ir šeštadieniais nuo 10.30. Kurso pradžia lapkričio 9d. mokymų tąsa vyks nuo 2023m. sausio  18d.

Įrašai liks.

Pilnas Sanskrito kalbos pradedančiųjų lygmens kurso trukmė 6 mėnesiai

 

➡️ REGISTRUOKIS JAU DABAR

 

https://www.holistinemokykla.lt/renginiai/

Jeigu turite klausimų dėl apmokėjimų ar kitų klausimų susisiekite su administratore Inesa

 tel. +370 630 00040 ar el. paštu info@holistinemokykla.lt 

samskrito-mokymai-youtui.jpeg?6ede5c6f69ae7e9f3b367b374dbaead0