Region: International
Language: English
Change

Ekskursija visai šeimai parodoje „Varpinė – Vilniaus laiko juosta“

Turistai, užėję į Vilniaus katedros varpinę, paprastai klausia: „Kiek laiptelių reikės kopti aukštyn?“ O jeigu šį kartą skaičiuotume ne laiptelius, bet bokšto šimtmečius? Jei pasinaudotume varpine kaip Vilniaus erdvėlaikio modeliu? 

Kokių papildomų pareigų jis buvo gavęs, kokių įvykių liudininku tapo, kokius struktūrinius architektūros pasikeitimus jam yra tekę išgyventi? Kokie istoriškai svarbūs objektai ir kokios panoramos matyti per varpinės garsalangius? 

Kaip laikmatis tiesiogine ir perkeltine prasme, šis bokštas ne veltui laikomas vienu iš miesto simbolių. Ateikite ir atraskite jį.

Masyvios antžeminės bokšto sienos su šaudymo angomis siekia XIV amžių, XVI amžiui atstovauja aštuoniakampis pristatymas, XVII amžių mena laikrodis ir valandų varpas – šie metai jau 350-ieji, kai Vilnius girdi valandas skelbiančius jo dūžius. Ne mažiau reikšmingi ir XVIII amžiaus perstatymai, atsiveriančios XIX amžiaus ąžuolinės konstrukcijos, XXI amžiaus varpai, mechanizmai... O dar nauja paroda-žaidimas „Varpinė – Vilniaus laiko juosta“. Ir visa tai viename bokšte, Vilniaus katedros varpinėje. 

Eksursiją visai šeimai ves ir su varpinėje apsigyvenusiu grifonu supažindins parodos kuratorė Inga Cironkaitė-Bendžienė. Vietų kiekis ribotas, tad prašom registruotis iš anksto.

Ekskursijos trukmė – 1 val.
Bilieto kaina – 6 Eur, su nuolaida – 4 Eur.
Bilietus galima įsigyti Katedros varpinėje arba „Paysera Tickets“ sistemoje.
Daugiau informacijos ir registracija tel. + 370 600 12080, + 370 5 269 7800, el. p.  varpine@bpmuziejus.lt

Renginys yra www.700vilnius.lt programos dalis.
Muziejaus veiklą finansuoja: Vilniaus arkivyskupija, Lietuvos kultūros taryba.

The event organiser takes responsibility for the quality of the event. The organiser will make a decision regarding the refund if the event does not take place or is postponed. For more detailed information on circumstances and refunds, please refer to the Event-Related Circumstances

Event location