Region: International
Language: English
Change

Prano Kentros Trio ir Vytautė Pupšytė

Prano Kentros Trio ir Vytautė Pupšytė

Pranas Kentra paskutinius kelis metus ypatingai retai arba visai neišlendantis į viešumą kaip koncertų iniciatorius galbūt simboliškai metus pradeda su savo mėgstamiausiu muzikiniu sąstatu, kur subtilus, bet nebūtinai taip grojantis gitaros trio nuspalvinamas natūraliausiu žmogaus valdomu muzikiniu instrumentu - balsu. Tai dinamiškas ir spalvingas kvartetas, kur kiekvienas muzikantas turi daug erdvės atskleisti savo smulkiausius instrumento niuansus ir muzikavimo subtilumus klausytojui.

Vytautė Pupšytė – vokalas
Pranas Kentra - gitara
Eugenijus Kanevičius - kontrabosas Augustas Baronas - mušamieji

Vytautė Pupšytė šiuo metu pagrįstai vadinama viena įdomiausių Lietuvos vokalisčių bei dainų kūrėjų. Dar studijų LMTA metais ji subūrė alternatyvaus džiazo grupę pavadinmu “Jing'a'ling”, su kuria laimėjo konkursą "Garažas", po kurio prasidėjo koncertų maratonas. Tamsta muzika 2010 festivalis, Sostinės dienos, Vilnius Mama Jazz 2010, Kaunas Jazz 2011, Elektrėnų džiazo festivalis 2011, festivalis "Grock 2011“, gastrolės Rusijoje, Latvijoje, Prancūzijoje. „Soul Moustache“ – šeimyninis tandemas su Vyčiu Smolsku, jau išgarsėjęs nacionaliniu mastu, girdimas per LRT „Opus“ ir puošiantis televizijos laidas. Grupė „Navadvipa“, suburta su Laimonu Janču ir Pauliumi Adomėnu, pateikia egzotiškas melodijas sanskrito kalba, pagardintas indiškų dermių prieskoniais bei instrumentarijumi. „Leobard Grey“ – dar vienas eksperimentinės muzikos projektas, nutrūkęs dėl tragiškos vieno iš jo narių Tomo Dobrovolskio žūties, bet spėjęs efektingai nuskambėti 2014 m. Birštono džiazo festivalyje. Pastaruoju metu Vytautė dainuoja ir kuria grupėje "Sielos Ūsai”, aktyviai dirba pedagoginį darbą.
Pranas Kentra – jaunesnės kartos gitaristas, Prins Claus konservatorijos Nyderlanduose, LMTA ir VIKO absolventas. Lietuvoje Pranas bendradarbiavo su didele dalimi lietuvių džiazo muzikantų, Šv. Kristoforo, Klaipėdos kameriniais orkestrais, Kauno ir Vilniaus bigbendais, šiuolaikinės akademinės muzikos kompozitoriais. Grojo su įvairiais projektais Olandijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Šveicarijoje, Austrijoje, Bulgarijoje, Slovėnijoje, Slovakijoje, Baltijos šalyse. 2014 metais Pranas Olandijoje išleido debiutinį albumą “Vague Memoirs”, o 2016 m. pasirodė jo tarptautinio kvarteto albumas “Centrifuge”. 2017 m. gitaristas kartu su šiuolaikinės muzikos ansambliu “Synaesthesis” laimėjo Lietuvos kultūros ministerijos jaunojo kūrėjo premiją. Pranas veda gitaros paskaitas VDU muzikos akademijoje, Vilniaus kolegijoje ir pamokas J. Gruodžio konservatorijoje.
Eugenijus Kanevicius vienas universaliausių Lietuvos džiazo bosistų, meistriškai atliekantis plačios stilistinės amplitudės muziką – nuo radikalaus free iki melodingo mainstream. Išradingas muzikas, vienodai puikiai valdantis ir akustinį, ir elektrinį bosą, savo tembrinę paletę dar papildo elektroniniais priedais, gitara, trimitu, perkusiniais instrumentais ir balsu. Jo grojimas išsiskiria harmoniniu bei polifoniniu mąstymu, o kūryba linksta į savitą muzikos filosofiją, ypač ryškią jo sakraliniuose džiazo projektuose. Per 20 metų džiazo scenoje Eugenijus Kanevičius yra grojęs bemaž su visais Lietuvos džiazo kūrėjais, muzikuoja ir su kitų šalių džiazmenais. Bosistas taip pat groja solo, komponuoja giesmes, muziką vaikams, teatrui ir kinui.
Augustas Baronas – jaunas, perspektyvus būgnininkas, baigęs studijas Hagos karališkoje konservatorijoje, aktyviai koncertuojantis tiek su žinomais Lietuvos atlikėjais, tiek su Olandijos muzikantais (Peter Beets, Simon Rigter ir Eef Albers) bei grojantis įvairiuose projektuose su džiazo atlikėjais iš Graikijos, Danijos, Islandijos ir Pietų Korėjos. Augustas koncertavo įvairiuose džiazo festivaliuose Lietuvoje, Estijoje, Vokietijoje ir Švedijoje. 2010 Augustas įkūrė grupę "Tofu Bubble", kuri buvo nominuota Pravda Naujokų apdovanojimuose 2010 metais, o 2011 metais laimėjo 2-ąją vietą jaunųjų grupių konkurse "Garažas”. 2013 metais Augustas laimėjo 3 vietą IX- ajame tarptautiniame džiazo konkurse jauniesiems atlikėjams Rostov-on-Don, Rusijoje.

Baras atsidaro 20.00 Kompanijoms, įsigijusioms daugiau nei 5 bilietus, rekomenduojame rezervuotis staliuką telefonu +37068411382. Anksčiau atėję lankytojai renkasi labiau patinkančias vietas . Jūsų bilietas - tai Jūsų sėdima vieta , stovimų vietų nėra.

Event location