Region: International
Language: English
Change

SKAMP20

SKAMP20 / Gimtadienio Koncertas / Gruodžio 26 d.

Menų fabrikas "LOFTAS"

Durys atidaromos: 18 val.

Vaikai iki 10 m. įleidžiami nemokamai

 

„SKAMP“. Šios grupės pavadinimas iš tiesų reiškia „savas kampas“.

Jie nepanašūs į jokią kitą lietuviškos muzikos grupę. Jų nuopelnai amžiams įrašė grupės vardą lietuviškos muzikos istorijoje ir muzikos mėgėjų širdyse.

Jie - į rėmus netelpantis, nenuspėjamas, nesulaikomas ir nepralenkiamas trio. Jie - visos postsovietinės kartos balsas. Šie jauni atlikėjai visada troško įvairovės, naujovių - ko nors, kas atspindėtų jų pasaulėžiūrą. 1998 m. vasarą, po daugelio nesėkmingų bandymų patekti į muzikos rinką ir nuolatinės radijo stočių ir įrašų bendrovių kritikos, kad jų muzika pernelyg „alternatyvi“, muzikantai sukūrė klausytojų mintis užvaldžiusią Džordžo Geršvino dainos „Summertime“ hiphopo versiją - ir nuo tada žvelgė tik pirmyn.

Niekas negali tiksliai apibūdinti daugybę stilių jungiančio grupės skambesio. „SKAMP“ derina džiazo, hiphopo, fanko, regio, roko ir soulo muzikos elementus. Viename Dublino laikraštyje jų muzika pavadinta grupių „Red Hot Chilli Peppers“ ir „The Fugees“ deriniu. Jie derina ir kalbas - dainuoja angliškai, lietuviškai, prancūziškai ir vokiškai. Grupė nekentė įsigalėjusios tradicijos koncertuose naudoti fonogramas, tad sutikdavo groti tik gyvai su visa grupe, sukti vinilines plokšteles arba rengti akustinius koncertus.

Ir grodavo taip, kad visi sukildavo ant kojų. Grupės reputacija - neprilygstama. Kas dar gali repuoti ir dainuoti, sunkųjį roką jungti su regiu, kurti tokį neprilygstamai skambantį fanką arba šėlti hauso ritmu? O dainų tekstuose atlikėjai kalbėjo apie tuo metu dar nepopuliarias temas: gėjų teises, žmonių teises, ksenofobiją, lytinę diskriminaciją, rasizmą, šlamšto pilną žurnalistiką bei savo pomėgį pašėlti. O šėlti jie mėgsta - ir scenoje, ir gyvenime. 1998 m. gegužę, kai pasirodė daina „Summertime“, Erikai buvo ką tik suėję aštuoniolika. Viktorui ir Viliui buvo po dvidešimt. Pastaruosius dvidešimt jie augo kartu su savo klausytojais. Grupė eksperimentavo su daugeliu muzikos stilių: viso pasaulio muzikos elementus jungiančiu „world music“ stiliumi („Deadly“, „Live and Deadly“), hausu („Le Boom Chick Vol 1“ ir „Le Boom Chick Vol 2“), roku („Reach“), hiphopu („Angata“), eksperimentine muzika („Green“) ir daugybę kitų.

Grupės nariai nemažai nuveikė ir po vieną. Viktoras įkūrė klubą „LOFTAS“ - vieną geriausių vietų muzikos renginiams Baltijos šalyse, į Lietuvą pritraukusį grupes, kurios greičiausiai niekada nebūtų čia atvykusios. Vilius tapo solistu ir dirbo su Vilniaus ir EHU (Europos Humanitarinis universitetas) universitetais. Erika su savo vyru sukūrė sėkmingą duetą „The Ball and Chain“, o 2016 m. pradėjo solinę karjerą. 2017 m. ji iškovojo „Metų atlikėjos“ titulą M.A.M.A. apdovanojimuose, o už savo muzikinius ir socialinius nuopelnus buvo pripažinta Metų moterimi.

Nors atlikėjai puikiai dirba ir po vieną, kartu jie - neįtikėtinas ir nepakartojamas derinys. Kad suprastumėte, reikia juos pamatyti ir išgirsti gyvai. Kartu su atlikėjais užaugusi publika dabar į grupės „SKAMP“ koncertus atsiveda savo vaikus. Tačiau pastaruosius keletą metų trijulė tylėjo. Užuot dainavę scenoje, užsidarė įrašų studijoje, kur tyliai dirbo prie naujų dainų. Apie jas grupė į kalbas nesileido, tačiau šiems ypatingiems metams kruopščiai rinko puikias dainas ir motyvus. Ir dabar jie yra pasirengę. Pasirengę gruodžio 26 d. surengti nepamirštamą koncertą. Pasirengę jums pademonstruoti visiškai naują, tačiau savo ypatingu stiliumi pasižyminčią muziką.

Koncertas iš dalies finansuojamas Asociacijos LATGA Kūrybinės veiklos fondo lėšomis.

The event organiser takes responsibility for the quality of the event. The organiser will make a decision regarding the refund if the event does not take place or is postponed. For more detailed information on circumstances and refunds, please refer to the Event-Related Circumstances

Event location