Region: International
Language: English
Change

Vasaros kino naktys | TARP PILKŲ DEBESŲ

Kiekviena nauja vasara atneša naują, nepamirštamą ir įkvepiančią istoriją. 

Šiemet savo istoriją kursime čia, Sakramento kiemelyje. Ant žolės gurkšnodami vyną prieš akis bėgant geriausių kino filmų juostoms, jausdami vakarėjančios saulės spindulius, šiai besileidžiant už senamiesčio stogų, ir šalia turėdami savo artimiausius, su kuriais kiekvienas kartu stebėtas kino filmas - tai dar vienas atsiminimas, užfiksuojamas mintyse, o ne nuotraukų albumuose. 

Jau rugpjūčio 21-ąją Sakramento kiemelyje jūsų lauks lankomumo rekordus kino teatruose sumušęs režisieriaus Mariaus Markevičiaus filmas „Tarp pilkų debesų“, pastatytas pagal JAV rašytojos Rūtos Šepetys bestselerį. 

Filmas nukelia į 1941 m. Kauną. Penkiolikmetė Lina Vilkaitė svajoja studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu. Tačiau birželio 14-tosios naktį visas svajones nubraukia sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama ištremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių.

Atskirtas nuo šeimos merginos tėtis Linai ištaria paskutinius žodžius: „Piešk tai, ką matai“. Jos piešiniai tampa dienoraščiu, kuriame atsispindi skausmas, alkis, šaltis, sovietų žiaurumas ir nepakeliamos gyvenimo sąlygos Sibire. O šalia – žmonių gerumas vienas kitam, pirmoji meilė ir negęstanti viltis išgyventi.

_________

Žiūrovų lauks restorano "Arivee" meniu ir neatsiejamas kino akcentas - kukurūzų spragėsiai. 

Kviečiame su savimi turėti šiltus vakaro drabužius ir gerą nuotaiką!

Event location