Region: International
Language: English
Change

Žvakių dirbtuvės

Kviečiame minėti Grabnyčias (Perkūno dieną) dirbdinant natūralaus bičių vaško žvakes. Vasario 2 d. 18 val. vyksiančio edukacinio užsiėmimo dalyviai išbandys du žvakių gamybos būdus – tradicinį (merkiant dagtį į karštą vašką) ir sukant vaškuoles.

Grabnyčios – tai jau antra svarbi stotelė po Pusiaužiemio pavasario link. Tądien šventinama namų ugnis ir graudulinės (Perkūno) žvakės. Jos degamos prie mirštančiojo, per šermenis, mirties metines. Tikima, kad graudulinė žvakė atginanti ir perkūnijos grėsmę, todėl užžiebiama užslinkus audros debesims. Pradedant statyti trobą, gabaliuką žvakės paslėpdavo pirmojo vainiko sankirtoje kartu su šventomis žolelėmis. Bitininkai į naują avilį įdėdavo sukryžiavę du graudulinės gabaliukus, „kad velnias spiečiaus neišvestų“.

Žvakių liejimas – tradicinis amatas, kuriuo seniau buvo užsiimama ilgais ir tamsiais žiemos vakarais. Senovėje žvakė buvo nepakeičiamas ir labai branginamas šviesos šaltinis. Tikėta, kad vaško žvakės padeda apsisaugoti ir nuo ligų ar kitų nelaimių.

Norinčių šį amatą išbandyti ir svaigaus natūralaus bičių vaško aromatu pasimėgauti lauksime Vilniaus etninės kultūros centre.

Žvakių gamybos užsiėmimas skirtas dalyviams nuo 16 m.

_______

Įsigytas renginio bilietas negrąžinamas ir nekeičiamas, nebent renginys atšaukiamas ar nukeliamas dėl organizatoriaus kaltės.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o užfiksuota medžiaga viešinama.

Event location