Región: Lituania
Idioma: Español
Cambiar

Galapagai Presents: Com Truise (US)

Amerikiečių elektroninės muzikos genijus Com Truise, kurio tikras vardas Seth Haley, leidžia išgirsti, pajusti mokslinę fantastiką. Jis tartum patyręs mašinistas priverčia laikrodžius suktis atgal rytdienos tempu ir pumpuoja kosmologiją į dabar ir čia judantį kūną. Jo elektronikai neabejingi kūnai Vilniuje galės pajudėti rugsėjo 5-ąją: „Galapagai“, jau po didžiojo vasaros festivalio Palūšėje, pakvies šios muzikos mylėtojus į Com Truise pasirodymą sostinės „Lofte“.

Anksčiau Seth Haley kūrė elektroniką po kitais pseudonimais – Sarin Sunday, SYSTM ir Airliner. Pastarasis – Com Truise – yra tyčia suveltas aktoriaus Tomo Cruise‘o vardas. Dabar tai – savotiškas personažas, laiku keliaujantis sintetinis astronautas.

Ilgai lauktame naujausiame Com Truise‘o LP „Persuasion System“ jam vienam būdingu stiliumi suskamba konceptuali mokslinė saga, reflektuojanti į seisminius prodiuserio, garso dizainerio gyvenimo pokyčius. Haley palieka praeities naratyvus ir sutelkia dėmesį į senos planetos naująjį periodą.

Projektas prasidėjo kaip eksperimentas. Com Truise užkūrė elektroninio garso dirbtuves, atsidarė savo garsų paletę ir tiesiog ėmėsi bandymų. Šis užsiėmimas išlaisvino jį nuo proceso lūkesčių. Įsižiebė gravitacija.

„Tai buvo tokia tam tikra „liūdna šypsenėlė“ elektroniniame laiške, kai pamojuoji atsisveikindamas, bet tuo pat metu pasisveikini su savo gyvenimu, į kurį ką tik atvykai“, – sako prodiuseris.

Dvilypumas, sudedantis iš melancholijos ir optimizmo, iš šilto ir šalto, arba – iš „tada“ ir „dabar“ atskleidžia labai plačią garsų kolekciją. Ant minkšto „sintiko“ kabanti meditacinė banga ilsisi iki momento, kai perkusija suaižo dangų. Audra praplyšta visa savo jėga. Taip gimsta sensacingos šio genialaus, toliaregio kūrėjo kompozicijos. Com Truise įsitikinęs, kad jo muzika, ypač naujausi darbai, klausytojams duoda daugiau nei tiesiog skambesį – tai padeda atrasti savus emocinius dirgiklius.

Pavyzdžiui, kūrinys „Existence Schematic“ yra naktinis skrydis, žvelgiant žemyn į kraštovaizdį. „Atsiveria daug švytinčių venų, susipinančių kelių schemose, o tu svarstai – kas iš tų, esančių ten – švytinčioje apačioje, šiuo metu stebi manąją vienišą egzistenciją viršuje. Susijungia pabaiga ir pradžia, judėjimas pirmyn ir buvęs atspirties taškas“, – aiškina Com Truise.

Jo gyvenime būta pačių įvairiausių taškų ir daugybė grandiozinių darbų. Niujorko muzikos prodiuseris Com Truise yra sukalęs fenomenalius remiksus su „Daft Punk“, „Maroon 5“, „Deadmau5“, „El Ten Eleven“, Lietuvos publikai gyvai matyta atlikėja Charli XCX ir dešimtimis kitų.

Amžinieji turai ir darbas petis į petį su šauniausiais pasaulio„elektronikais“ turi bonusų: nuolat esi klubuose, festivaliuose, kelionėse, kitaip sakant – įkvėpimo lauke. Taip tiktų apibūdinti elektroninės muzikos prodiuserį ir vadybininką Ianą Thompsoną-Roundhouse, kuris dirbo su „Maribou State“, Daphni, „Junior Boys“, George Fitzgerald.

Su Com Truise jis taip pat aplėkė nemažai pasaulio, o dabar kartu atvyksta į Lietuvą. Roundhouse apšildys kolegą savo dinamišku techno ir visais tais ritmais, kurie kitų metų pradžioje suskambės jo naujame albume.

Come Truise taip pat apšildys lietuviai „Tylios naktys“. Tai –ZIP FM radijo laida, jau tris metus sekmadienio vakarais pristatanti perspektyviausią elektroninę muziką, nuo to, kas gerai atpažįstama iki visiškai naujo skambesio. Laidos vedliai – Gytis ir Ignas leidžia žanrų spalvoms persipinti tarpusavyje. Didžėjų duetas tai miksuoja ir savo pasirodymuose.

Eteryje įvykstančios gyvos pažintys su atlikėjais yra neatsiejama dalis veiklos, kuri leidžia siekti laidos tikslo:supažindinti ir pristatyti. „Todėl Com Truise atvykimas į Lietuvą mums yra svarbus, nes esame dideli fanai, gaunantys galimybę pirmą kartą susipažinti su jo kūryba gyvai. Tikimės, kad apšildymas leis susipažinti ir su pačiu Com Truise“, –sako didžėjai.

 

--

Rugsėjo 5 d.
Menų fabrikas LOFTAS
Durys: 19:00

--

N18!

Leidžiama fotografuoti, filmuoti: NE
Draudžiama įsinešti: alkoholinių gėrimų, narkotinių ar kitų psichotropinių medžiagų, bei jų vartojimui reikalingų priemonių; maisto ar skyščių stiklinėje taroje; bet kokios rūšies ginklų.

 

El organizador del evento asume la responsabilidad de la calidad del evento. El organizador tomará una decisión sobre el reembolso si el evento no se lleva a cabo o se pospone. Para obtener información más detallada sobre las circunstancias y los reembolsos, consulte las Circunstancias relacionadas con el evento.

Lugar del evento