Piirkond: Rahvusvaheline
Keel: Eesti
Muuda

DEPRESIJA – NE NUOSPRENDIS

Seminaras „DEPRESIJA – NE NUOSPRENDIS“

2022 m. sausio 27 d., ketvirtadienis, 17-21 val., on-line, Zoom platforma 

Kaip įveikti depresiją, jos pasikartojančius epizodus ar išgyventi depresyvias nuotaikas? Kaip sumažinti depresijos atkryčio tikimybę ar sumažinti nuolatinį nerimą? Kaip efektyviai padėti sau arba artimajam, sergančiam depresija, įveikti kasdieninius sunkumus? Kaip išmokti gyventi su depresija?

Depresija yra dažniausiai diagnozuojamas nuotaikos sutrikimas. Kiekvienais metais depresija suserga maždaug 6-7 procentai žmonių, o per gyvenimą depresija suserga iki 20 procentų žmonių. Savižudybės rizika, depresija sergantiems žmonėms, yra 20 kartų didesnė nei šia liga nesergantiems. Depresija neigiamai paveikia visas žmogaus gyvenimo sritis: darbą (mokyklą), karjerą, šeimą, santykius. Ši liga yra būdinga įvairaus amžiaus, statuso, specialybė ir gali sietis su įvairiais gyvenimo laikotarpiais. Yra daugybė skirtingų depresijos formų: vaikų, paauglių, senyvo amžiaus žmonių depresija, pogimdyvinė depresija, netipinė depresija, užmaskuota depresija, distimija (ilgalaikė depresija), bipolinė depresija, gydymui atspari depresija, sezoninė depresija ir kt. Svarbu atpažinti depresijos ne tik klasikinius bruožus (liūdesys, energijos ir malonumo trūkumas, miego ir apetito pokyčiai), bet taip pat ir specifinius požymius būdingus skirtingai depresijos formai. Tyrimai rodo, kad depresija 80 % yra išgydoma liga. Tinkamai ir laiku parinkus depresijos gydymo būdą, net ir sunkios depresijos formos gali būti išgydomos.

Todėl yra labai svarbu kuo daugiau kiekvienam iš mūsų turėti žinių ir įgūdžių apie tai, kas vyksta su žmogumi, kai jis nori nutraukti savo gyvenimą ir žinoti būdus, kaip kitam ar sau padėti tokioje situacijoje.

Seminaras bus naudingas:

  • Visiems, sergantiems įvairaus sunkumo ir tipo depresijomis, o taip pat tiems, kuriuos vargina ilgai trunkanti prislėgta nuotaika (tokia būklė vadinama distimija), stiprus nerimas;
  • Tiems, kurie vartoja medikamentinį gydymą ar lankosi pas psichoterapeutą,  tačiau norėtų išmokti daugiau būdų sau padėti;
  • Depresija sergančių asmenų artimiesiems. 

Jeigu sergate sunkia depresija su savižala ir mintimis apie savižudybę, ar yra psichozės simptomų, siūlome nedelsiant kreiptis į psichiatrą. 

Dalyvavimo seminare kaina iki 2022 sausio 20 d. - 39 eur, vėliau - 59 eur.

Seminaro dalyviai po seminaro gaus lektorių pateiktą medžiagą bei seminaro vaizdo įrašą.

  • Seminaras bus įrašytas ir jo dalyviai turės galimybę bet kada 6 mėnesius šiuo įrašu naudotis už jau sumokėtą kainą.

Visiems seminaro dalyviams prieš renginį (iš vakaro) iš el.pašto info@zmogausinstitutas.lt bus išsiųsta nuoroda jungtis į mokymus. Labai prašome pasitikrinti SPAM folderius, kad kartais laiškas su nuorodą nebūtų nukeliavęs ten. Jeigu nuorodos negausite, skambinkite tel. +370 610 31301 arba rašykite info@zmogausinstitutas.lt

Seminaro lektoriai: 

JULIUS NEVERAUSKAS - medicinos mokslų daktaras, lektorius ir supervizorius, gydytojas neurologas ir gydytojas psichoterapeutas, Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos prezidentas, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos prezidentas. Jau daugiau kaip du dešimtmečiai dr. Julius Neverauskas sėkmingai dirba inovacijų diegimo taikomojoje psichologijoje, psichoterapijoje ir žmogiškojo potencialo didinimo srityje. Lietuvoje pradėjo taikyti ir išvystė tokius šiuolaikinės psichoterapijos metodus kaip kognityvinė ir elgesio terapija (KET) ir dėmesingu įsisąmoninimu (mindfulness) grįstos metodikos. Yra KET terapeutų rengimo kurso vadovas ir supervizorius Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Jau 30 metų dirba praktinį gydytojo ir psichoterapeuto darbą. Dr. Julius Neverauskas nuolat tobulinasi pats ir skaito paskaitas bei veda užsiėmimus užsienio šalyse.

----
INGA JUODKŪNĖ – psichologė, dėmesingo įsisąmoninimo (ang. mindfulness) trenerė, autobiografinio romano "Rytoj vėl patekės saulė" autorė. Teikia individualias psichologines  konsultacijas ir veda palaikymo grupes. Specializacijos sritys: pagalba esant depresijai, savižudybių prevencija, emocijų valdymas, asmeninių krizių įveikimas, asmenybės augimas. Nuo 2019 m. veda ilgalaikes emocinės paramos grupes patiriantiems depresiją ir nerimą. Nuo 2017 m. veda mindfulness grupes, terapinio rašymo dirbtuves. Daugiau nei 15 metų turi lektoriaus darbo patirties. Rašo savo tinklalapį “Atspirties taškas”.

Ürituse kvaliteedi eest vastutab ürituse korraldaja. Kui üritust ei toimu või see lükatakse edasi, teeb otsuse raha tagastamise kohta korraldaja. Täpsema teabe saamiseks asjaolude ja tagasimaksete kohta tutvuge Üritusega seotud asjaoludega