Région: International
Langue: Français
Changement

MUZIKA ERDVĖJE'22 | Heksameronas

Gintaras Sodeika, Agnė Matulevičiūtė, Matas Drukteinis
HEKSAMERONAS
Garso seansas 6-iems didiesiems varpams

MIESTAS KAIP ŽINIA

Festivalis „Muzika erdvėje“ ir Bažnytinio paveldo muziejus vilniečius ir miesto svečius kviečia išgirsti Vilniaus arkikatedros varpinės didžiųjų varpų skambesį unikalioje garsinėje patirtyje auštant.

Vilniaus katedros varpai yra liturginis maldai skirtas instrumentas. Įprastai jie skamba kviesdami į šv. Mišias, per iškilmingas procesijas, svarbius religinio gyvenimo įvykius. Šįkart, minint varpų įkėlimo dvidešimtmetį, skambės specialiai šiems varpams sukurtas kūrinys „Heksameronas“, neįprastu būdu tyrinėjantis jų garsinę prigimtį ir galimybes. Pirmą kartą kūrinys nuskambėjo šių metų pavasarį, o šį kartą siūlo unikalią galimybę – pasinerti į magišką ir paslaptingą varpų gaudesį naktį.

Kūrinio kompozitoriai Matas Drukteinis, Agnė Matulevičiūtė ir Gintaras Sodeika įkvėpimo semiasi iš teologinės „heksamerono“ sąvokos. Biblinėje tradicijoje aprašytą pasaulio kūrimo procesą, nusakantį, kaip Dievas sukūrė pasaulį per šešias dienas, jie perkelia į šešių atlikėjų neįprastu būdu – nenaudojant varpų šerdžių – atliekamą kompoziciją.

Atlieka:
Six•hammers•on
Dominykas Snarskis, Rūta Šeduikytė, Džiugas Daugirda, Gintaras Sodeika, Agnė Matulevičiūtė, Matas Drukteinis

__________________

Šiuolaikinės įvietintos muzikos festivalis
MUZIKA ERDVĖJE'22
2022 m. rugsėjo 7–11 d. | Vilnius

MIESTAS KAIP ARCHETIPAS

Aštuntą kartą rengiamas šiuolaikinės įvietintos ir socialiai orientuotos muzikos festivalis „Muzika erdvėje“, kaip ir kiekvieną rudens pradžią, grįžta į kasdienes ar neatrastas sostinės vietas sujungti garsą, architektūrą ir kiekvienai erdvei savitus sociokultūrinius kontekstus.

Šiais metais festivalis skiriamas pasitikti Vilniaus 700 jubiliejų ir kviečia atrasti miestą kaip archetipą. Programoje pristatomi kompozitoriai ir kūriniai tyrinėja Vilnių kaip įvairius įvaizdžius bei archetipus jungiančią visumą, kuri kuria sostinės identitetą, išskirtinumą bei kasdienį potyrį: kaip mes matome, girdime, jaučiame ir suvokiame urbanistinę vietovę. 

Vienuolikoje specialiai sukurtų ar festivaliui adaptuotų kūrinių kūrėjai siūlo atkreipti dėmesį į miesto skambesį ar vertikalę, patirti jo rituališkumą ir procesualumą, pažinti Vilniaus gyvybinę energiją arba aplinką suvokti kaip scenografiją kasdienybei. Tokiose erdvėse kaip VU Botanikos sode, prie Vašingtono aikštės fontano, Vilniaus TV bokšte ar senamiesčio gatvelėse ir kitose intriguojančiose vietose kartu ieškosime atsakymo: kas mums yra Vilnius?

Organizuoja: kultūros inovacijų agentūra „Meno genas“

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė

Strateginis partneris: Lietuvos kompozitorių sąjunga

Erdvių partneriai: Vilniaus viešasis transportas, VILNIUS TECH, MO muziejus, Naktinis Vilniaus avilys, Angis tattoo, Senamiesčio krautuvė, kirpykla „UFF“, Lukiškių kalėjimas 2.0, VU Botanikos sodo Vingio skyrius, Bažnytinio paveldo muziejus, Vilniaus TV bokštas, Nacionalinė dailės galerija

Partneriai ir rėmėjai: Lietuvos nacionalinė filharmonija, „Baltas dažnis“, „Muzikalkė“, UAB „Scenos efektai“

Informaciniai partneriai: LRT, VOXART.lt

L'organisateur de l'événement est responsable de la qualité de l'événement. L'organisateur prendra une décision concernant le remboursement si l'événement n'a pas lieu ou est reporté. Pour des informations plus détaillées sur les circonstances et les remboursements, veuillez vous référer aux Circonstances liées à l'événement

Lieu de l'événement