Regionas: Tarptautinis
Kalba: Lietuvių
Keisti

Kantata na cztery skrzydła, Polski Teatr w Wilnie || Rudomino

polski-teatr-w-wilnie-logo.jpeg?54bc3a7370c305edc2327c7090503b6d

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru!

KANTATA NA CZTERY SKRZYDŁA

Robert Brutter

Polski Teatr w Wilnie

Robert Brutter, "Kantata keturiems sparnams", Vilniaus lenkų teatras, spektaklis lenkų kalba

Polski Teatr w Wilnie zaprasza na przedstawienie Roberta Bruttera „Kantata na cztery skrzydła” w reżyserii Jana Buchwalda (Warszawa), które odbędzie się 24 marca o godz. 18:00 w Centrum Kultury w Rudominie (ul. Vilniaus 2). 

Informacja pod tel. (8-5) 232 0157

https://rudaminoskultura.lt/pl/events/kantata-keturiems-sparnams/

reżyseria
Jan Buchwald

scenografia
Greta Subatavičiūtė

Obsada

Dziewczyna - Bożena Sosnowska
Amhiel - Mirosław Szejbak 
Beatiel - Roman Niedźwiecki

Polski Teatr w Wilnie zaprasza na porcję zabawnych wzruszeń i refleksji w przedstawieniu na podstawie współczesnej polskiej komedii, której akcja wykracza poza realne, codzienne doświadczenie i w pogodny, żartobliwy sposób przybiera wymiar metafizyczny. Sztuka Roberta Bruttera, którą Państwu przedstawiamy, to interesujący tekst dramatyczny, o cechach inteligentnej, „afirmatywnej” humanistycznej komedii, która staje się także rodzajem moralitetu, dając szansę na refleksję psychologiczną oraz etyczną.

Znajdującą się na skraju załamania Dziewczynę, odwiedzają dwaj Aniołowie, usiłujący wszelkimi sposobami odwieść ją od desperackiego czynu. Zadanie niełatwe wobec zdecydowanej postawy desperatki, toteż Aniołowie urabiają sobie ręce po łokcie, aby uratować Dziewczynę i tchnąć w nią wiarę w siebie. Czy im się uda?

Jan Buchwald

Spektakl zrealizowany przy wsparciu finansowym Ambasady RP w Wilnie i Instytutu Polskiego w Wilnie.

Atsakomybę dėl renginio kokybės prisiima renginio organizatorius. Renginiui neįvykus ar nusikėlus, sprendimą dėl pinigų grąžinimo priima organizatorius. Detalesnę informaciją apie aplinkybes ir grąžinimus rasite čia: Su renginiu susijusios aplinkybės“

Renginio vieta