Regionas: Tarptautinis
Kalba: Lietuvių
Keisti

Polski Teatr w Wilnie. Premiera "Muszę? Mogę!"

 

image.jpeg?04e9560e27e1d869435ebe7343849e97
polski-teatr-w-wilnie-logo.jpeg?54bc3a7370c305edc2327c7090503b6d

 

 

MUSZĘ?

MOGĘ?

 

POLSKI TEATR W WILNIE

 

17 czerwca 2022 r. o godz. 20.00 Polski Teatr w Wilnie zaprasza na premierę spektaklu „MUSZĘ? MOGĘ!’’ w reżyserii Bożeny Sosnowskiej.

 

Podczas festiwalu „Noc Kultury" (2022.06.17) Polski Teatr w Wilnie wystawi premierę spektaklu "MUSZĘ? MOGĘ!" w reżyserii Bożeny Sosnowskiej, kierownik artystyczny Irena Litwinowicz, scenariusz Gabriela Błażewicz, Aleta Kostecka, Katarzyna Kuczyńska, Maria Żukowska oraz kostiumy Ewa Baliul.

Spektakl składa się z opowieści czterech kobiet. Scenariusz jest oparty na autobiografiach aktorek, fragmentach utworów: autorki Katarzyny Zwolskiej-Płusa ,,Fragmenty opowieści o dziewczynach i kobietach’’, a także Oriany Fallaci „List do nienarodzonego dziecka’’. Widowisko przeplata się z dźwiękami peronu, techno muzyką, ludowym śpiewem i dzikim tańcem kobiecej duszy, kompozytor muzyki Ernest Tylingo. Aktorki opowiadając własne historie przeplatają je z fikcją umieszczając w stworzone postacie. Spektakl zmusza każdego do konfrontacji z ich perspektywą. ,,Muszę? Mogę!’’ stworzony przez kobiety, o kobietach dla kobiet (i nie tylko). Bohaterki widzą się pierwszy raz w poczekalni dworca kolejowego i zapoznają się z życiem każdej, tym samym poznając siebie. Aktorki przez własne doświadczenie i swój pogląd na świat próbują uchwycić główny wątek kobiecości, kwestionują co znaczy być kobietą - dziką kobietą. Z jakimi zmaganiami spotykają się kobiety na codzień, jaki ślad pozostawia narzucony poprzez społeczeństwo wizerunek dziewczynki-kobiety? Poprzez autorefleksje nad tematem kobiecości, bohaterki spróbują pokazać swój stosunek do własnego ciała, do otaczających opinii i wymagań oraz jak przeżywają toksyczne relacje. Gdy tracisz wiarę na lepsze i już się wydaje, że nie ma ratunku, pamiętaj, że w tobie jest ukryta siła, zdolna podołać wszystko.


 

Reżyseria: Bożena SOSNOWSKA

Kierownik artystyczny: Irena LITWINOWICZ

Scenariusz: Gabriela BŁAŻEWICZ, Aleta KOSTECKA, Katarzyna KUCZYŃSKA, Maria ŻUKOWSKA

Kostiumy: Ewa BALIUL

Muzyka: Ernest TYLINGO

 

Premiera odbędzie się 17 czerwca 2022 r. o godz. 20:00

w klasztorze Franciszkanów w Wilnie

(ul. Pranciškonų 1, wejście od ul. Trakų)

Wstęp wolny.

Liczba miejsc ograniczona!

 

„Privalau? Galiu!“

Vilniaus lenkų teatras, spektaklis vyks lenkų kalba

 

Renginio vieta