Proto žaismai ir apgaulės: kaip išmokti aptikti galimybes ir nustoti matyti trukdžius?
- NAUJIENA
- Internetu tiesiogiai
- 2025 m. balandžio 7 d. (pirmadienį) ir balandžio 9 d. (trečiadienį) nuo 19.00 iki 20.30 val.
- Patyrusi psichologė, turinti daugiau nei 12 metų individualių konsultacijų ir mokymų patirtį, Renata Latvėnaitė
- Jei nespėsite į tiesioginę transliaciją, video įrašą bus galima peržiūrėti dar mėnesį po seminaro pabaigos
- Nuorodą į transliaciją gausite el.paštu likus mažiausiai kelioms valandoms iki seminaro pradžios
Laikais, kai informacijos ir pasirinkimų gausa kartais klaidina ir iškraipo mūsų realybę, svarbu suprasti, kaip šie išorės bei vidiniai veiksniai veikia mąstymą. Šiame seminare aptarsime, kaip asmeniniam gyvenimui tobulinti būtina atskirti tikrus norus nuo aplinkinių lūkesčių, faktus – nuo dezinformacijos, o galimybes – nuo aptinkamų trukdžių.
Lavinkime savo požiūrį, stiprinkime kūrybiškumą bei gebėjimą priimti sprendimus.
Proto žaismai ir apgaulės: kaip išmokti aptikti galimybes ir nustoti matyti trukdžius?
Su Renata Latvėnaite
Patyrusi psichologė, turinti daugiau nei 12 metų individualių konsultacijų ir mokymų patirtį. Besispecializavusi lyderystės ir pokyčių valdyme bei privačiai konsultuodama asmenis, Renata nuodugniai supranta, kaip ugdyti pasitikėjimą savimi, emocinį stabilumą ir autentišką gyvenimo pilnatvę. Jos seminaruose dalyviai atranda naujas mąstymo perspektyvas, išmoksta peržengti ribojančius įsitikinimus ir išlaisvina savo kūrybiškumą. Renatos nuoširdus bendravimas ir gausios psichologinės žinios suteikia įrankių, padedančių priimti gyvenimą su drąsa ir aiškumu – kaip liudija daugybė Renatos mokymų dalyvių.
Apie ką visa tai?
- Savęs ribojimo ir nepasitikėjimo mažinimas- dažnai mes stabdome savo augimą dėl baimės suklysti, pernelyg kritiškai vertiname save ir nepasitikime savo gebėjimais. Seminaro metu aptarsime, kaip šie jausmai ir įsitikinimai riboja mūsų potencialo atskleidimą.
- Fiksuoto mąstymo keitimas- kartais, ypač apimti streso, situacijas suvokiame tik vienaip – kaip kliūtis, o ne kaip galimybes. Gilinsimės, kaip išmokti pereiti nuo fiksuoto požiūrio prie auginančio mąstymo.
- Kognityvinių iškraipymų ir mąstymo spastų įveikimas- išmoksime atpažinti, kaip protas gali iškraipyti realybę: viską vertinant „juodai” arba „baltai” kategorijomis, hiperbolizuojant problemas ar elgiantis pagal nebe tarnaujančius įsitikinimus.
- Vidinio kritiko pažinimas ir atidėliojimas- seminarų metu įsigilinsime, kaip pakeisti intertišką elgesį ir pradėti veikti, nepaisant baimės.
Socialinio spaudimo ir ribojančių normų slopinimas- aplinkos lūkesčiai gali dar labiau sustiprinti ribojančius įsitikinimus. Aiškinsimės, kaip sąmoningai keisti savo reakcijas, išsilaisvinant nuo išorinių nuostatų.
Kam skiriama?
Šis seminaras yra skirtas tiems, kurie:
- Yra kamuojami nuolatinės savikritikos.
- Norėtų išmokti kokybiškiau spręsti kritines situacijas ir lanksčiau priimti sprendimus.
- Pastebi, jog turimi lūkesčiai dažnai neatitinka realių situacijų.
- Siekia lavinti savo kūrybinį potencialą.
- Trokšta stiprinti pasitikėjimą savimi.
Kokia viso to nauda?
Seminaro metu įgysite aiškų supratimą, kaip pasenę mąstymo modeliai riboja galimybes, ir išmoksite konkrečių metodų, kaip tai pakeisti. Tai reiškia:
- Ugdysite savistabą- suprasite, kodėl dažnai pasiduodate baimei ir kaip galite sąmoningai keisti savo požiūrį.
- Lavinsite mąstymo lankstumą: išmoksite pereiti nuo fiksuoto prie auganinančio mąstymo, leidžiančio matyti situacijas iš skirtingų perspektyvų.
- Didinsite pasitikėjimą savimi: praktikuositės kaip mažinant savikritiką, išlaisvinti kūrybiškumą, lengviau priimti sprendimus.
- Įgysite praktinių įrankių- išmėginsite konkrečias technikas, tokias kaip reframing’as, kūrybiniai proto žaidimai ir vizualizacija, kurias galėsite taikyti kasdienybėje.
- Atrasite jėgų greitam proveržiui- pamatysite, kaip sparčiai nebenaudinga pasaulėžiūra gali kisti.
Seminarų planas:
Pirmas susitikimas (BALANDŽIO 7 D.)
- Įžanga- kalbėsime, kaip mūsų protas sukuria ribotumus.
- Kognityviniai iškraipymai- aptarsime, kaip intelektas klaidina mus pačius, iškreipdamas realybę – nuo visko matymo „juodai” arba „baltai” iki problemų hiperbolizavimo.
- Savęs sabotažas- analizuosime vidinio kritiko, baimės suklysti bei socialinio spaudimo įtaką priimant sprendimus ir atliekant veiksmus.
- Atliksime praktiką, atskleidžiančią kaip skirtingai galima interpretuoti tą patį įvykį, siekiant pamatyti, jog mąstymo ribojimai yra įveikiami.
Antras susitikimas (BALANDŽIO 9 D.)
- Pirmojo seminaro refleksija bei aptarimas, kodėl svarbu perprogramuoti savo suvokimą.
- Perspektyvos keitimas- mokysimės, kaip per perspektyvos keitimą matyti galimybes, o ne trukdžius, pereinant nuo fiksuoto prie augimo mąstymo (pagal Carol Dweck teoriją).
- Savistaba ir išlaisvinantys klausimai- praktikuosime „Kas, jei…?“ metodą, siekiant išmokti kelti klausimus, skatinančius kūrybiškumą ir kritinį mąstymą.
- Praktiniai metodai ir užbaigiamoji refleksija- susipažinsime su konkrečiais įrankiais: reframing’u, kūrybiniais proto žaidimais ir vizualizacija bei aptarsime, kaip taikyti įgytas žinias kasdienybėje.