Rejon: Litwa
Język: Polski
Zmień

Dievaičio šventvietė prabyla. Viešnagė archeologinėje ekspedicijoje (07-11)

Ar girdėjote apie pilį Žemaitijoje, kurios įgulai prieš tapdamas Lietuvos valdovu vadovavo pats Gediminas? Ar įsivaizdavote, kad senovės lietuvių žyniai per apeigas sėdėdavo iš akmens iškaltuose krėsluose? Ar galite patikėti, kad iki XVI a. antros pusės Kvėdarnos apylinkių gyventojai dar meldė senųjų amžių Dievaitį

Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų slepia ant Jūros upės kranto stūksantis Padievaičio kaimo piliakalnis su gyvenviete, jo papėdėje esanti senoji šventvietė bei priešistorinis kapinynas. Siekiant šią unikalią archeologinę vietovę pritaikyti lankymui, šiais metais čia surengti archeologiniai tyrimai. 

Viešnagės archeologinėje ekspedicijoje metu susipažinsite su naujausiais Klaipėdos universiteto archeologų Gintauto Zabielos ir Vykinto Vaitkevičiaus atradimais. Įkopsime į stačiašlaitį piliakalnį – istorinės Gedimino pilies vietą, kuri dar kelis šimtmečius po krikščionybės įvedimo buvo vadinama Dievaičiu; išvysime priešistorinio kapinyno vietą ir šio upelio pakrantėje trumpam atidengtus žemėje gulinčius senosios šventvietės akmenis, kurie pusračiu supa vienintelį Lietuvoje ir visoje Šiaurės Europoje išlikusį vaidiloms skirtą iš akmens iškaltą krėslą. Nepraleiskite unikalios galimybės prisiliesti prie protėvius menančios istorijos, pažinti senovės lietuvių religiją.

Ekskursijos vadovas – prof. dr. Vykintas Vaitkevičius. 

Pradžia 17 val. Padievaičio kaime, Kvėdarnos seniūn., Šilalės sav., piliakalnio papėdėje prie Jūros upės. Trukmė –apie 2 val. 

Ekskursijos vadovas – archeologas prof. Vykintas Vaitkevičius 

Bilieto kaina – 15 eurų (vaikams iki 12 metų, atėjusiems su vyresniais šeimos nariais, bilietų pirkti nereikia)

Dalyvių skaičius ribotas.

Kilus klausimų kreipkitės telefonu 8 699 34637, el. paštu vykintokeliai@gmail.com arba Facebook žinute paskyroje Vykinto keliai.

Su ekskursijos pirkimo taisyklėmis galite susipažinti čia.

Lokalizacja wydarzenia