Регион: Международный
Язык: русский
Изменить

Improdimensija: Joe Morris-William Parker-Hamid Drake trio (JAV)/ Arnas Mikalkėnas solo

1 dalis
Arnas Mikalkėnas - solo fortepijonas

2 dalis
Joe Morris - gitara
William Parker - kontrabosas
Hamid Drake - būgnai, perkusija

Spalio 7-ą į „Improdimensiją“ nusileis tikrų tikriausias legendų desantas – gitaristas Joe Morrisonas, kontrabosininkas Williamas Parkeris ir perkusininkas Hamidas Drake‘as trio. Tai bus išskirtinė proga išgirsti kaip organiškai sąveikauja vakarietiškoji laisvojo džiazo tradicija ir afrikietiškas, indiškas ar kubietiškas ritminis paveldas. 
Joe, Williamas ir Hamidas − 1950-ųjų kartos muzikantai, tarsi viesulai įsiveržę į džiazo sceną praėjusios amžiaus 8-9-ajame dešimtmečiuose ir neilgai trukus tapę vienomis esminių jos varomųjų dalių. J. Morrisas, W. Parkeris ir H. Drake‘as – vardai kuriuos tariant balsas ima virpėti. Tai asmenybės kurių svoris džiazo muzikos istorijoje ypač didelis. Jų kūrybiškumas ir nestandartinis mąstymas esmingai keitė bei tebeikeičia šio žanro skambesį. Tiesą sakant, ne tik džiazo. Artimas ryšys su kitų kultūrų muzika, ypač W. Parker ir H. Drake atveju, džiazą praturtino world muzikos prieskoniais, o world muziką atmiežė džiazu.
Asmeninės šių muzikantų kūrybinės trajektorijos ėmė kirstis dar praėjusiame amžiuje, tačiau per visus šiuos dešimtmečius materialaus palikimo tėra vos keletas albumų. Esminis iš jų − 2002 m. išleistas trio įrašas „Eloping With The Sun“. Albume klausytojai išgirdo bandžos, tristygės, oda aptraukta liutnios, dar vadinamos sintiru ir rėminiu būgnu atliktą muziką. Visiškai nestandartinis sąstatas, bemaž ištrynęs ribas tarp džiazo ir world muzikos žanro bei nubrėžęs šio trio estetinę be idėjinę kryptį, kuriai būdingas ne precizikos ir tobulumo vaikymasis, bet siekis atverti pirmapradę garso paskirtį – rituališkumą. 
Spalio 7 d. koncertas bus išskirtinė proga išvysti šiuos muzikantus vienoje scenoje. Tai puikus šansas pažadinti seniai užmigusias jusles, patirti lig šiol nepatirtus potyrius ir bent kelioms valandoms ištrūkti į erdves apie kurių egzistavimą tikriausiai net nenutuokėte.

Prieš į sceną žengiant legendoms iš už Atlanto, pirmojoje koncerto dalyje klausytojai išgirs vieną ryškiausių Lietuvos improvizatorių ir šios scenos varomųjų jėgų – Arna Mikalkėną. Tai garsui atidus kūrėjas, nebijantis, netgi, priešingai, siekiantis peržengti bet kokius muzikinius rėmus, ieškoti savito santykio su muzika. A. Mikalkėno muzikinių patirčių kraitis ypač gausus. Ne tik klasikinės ir džiazo muzikos studijos, bet ir musique concrète, roko, metalo ir kitų žanrų atgarsiai. Spalio 7 d. vakarą Arnas sės prie juodai baltų fortepijono klavišų. Specialioje solo programoje šis nepakartojamas improvizatorius daugeliui puikiai pažįstamą instrumentą privers skambėti kitaip!

Koncertų ciklą iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus savivaldybė

Koncerto vieta: ''Organum'' koncertų salė, Savanorių pr. 1, 03116 Vilnius

Bilietai: https://tickets.paysera.com/.../improdimesnija-joe-morris...

Kaina: 30 eur, studentams, moksleiviams ir senjorams 25 eur

Организатор мероприятия берёт на себя ответственность за качество мероприятия. Организатор примет решение о возврате средств, если мероприятие не состоится или будет перенесено. Более подробная информация о мероприятии и возврате средств доступна в разделе Обстоятельства мероприятия

Местоположение Мероприятия